Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Padlószőnyeg hálószobába?

Padlószőnyeg hálószobába?

Figyelt kérdés

13nm, a párommal csak ketten lakunk illetve egy cicus akinek sima rövid szőre van.


Minden érvet meghallgatok.



2020. szept. 2. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Csak látszólagosan fogod tudni tisztán tartani.

Én nagyon igényesen és nem filléres gépek segítségével takarítok, mégis az 5 év múltával felszedett szőnyegpadló alatt ujjnyi vastag por állt. Azt hittem elájulok a szégyentől a pasi előtt, aki felszedte, de mondta, hogy ne izgassam magam,másutt több van.

A cica?

A rövid szőrű cica is hullajtja rendszeresen a szőrét, csak rövid szőröket!:)... nekünk is van.

Én porszívózás után még négykézláb, erre rendszeresített fémfogú cicakefével szórakozom a szőnyegeken (hála Istennek már nem a szőnyegpadlón) és bizony egy csomó szőrt felszedek.

Én lebeszélnélek!

Már azzal is valamivel előrébb vagy, ha teszel egy nagy méretű szőnyeget, amit fel tudsz gurítani és egy évben 1-2x elvitetsz a tisztítóba.

2020. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Hálószobába tökéletes.
2020. szept. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Vagy 30 éve padlószőnyeg van az összes emeleti szobában, így a hálókban is.

Tompítja a hangot, hőszigetel és kellemes rajta járni...

...meg mást is...

2020. szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Lehetetlen tökéletesen tisztán tartani. Ha bármelyikőtök szervezete kicsit is érzékeny a porra, ez egészségügyi problémát fog okozni.

A szüleimnél volt padlószőnyeg sokáig, rendszeresen voltak felső légúti problémáim, pedig alaposan takarítottak mindig, még szőnyegtisztító gépet is béreltek. Amikor elterjedt a laminált padló, felszedték a padlószőnyeget, nem túlzok, de egy átlag felmosóvödörnyi port söpörtek össze alóla helyiségenként. Azóta megszűntek a rendszeres légúti panaszaim, úgy, hogy egyébként akkor is Budapesten éltem és most is itt élek, lakótelepen.

2020. szept. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most lamináltot nem akarunk venni félek hogy el rontjuk szakember meg sokat kér ha ráér egyáltalán. Inkább nagyobb szőnyeget van szőnyegeket vegyünk? Úgy értem hogy ágyköré raknánk ágy alá nem (teljesen a földön van az ágy) amúgy egy gardrób lesz bent nyilván az alá sem.
2020. szept. 2. 20:25
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagy**
2020. szept. 2. 20:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha az ágy teljesen a földön van és gardrób van, akkor egyértelmű, hogy szőnyegeket vegyetek.
2020. szept. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hirtelen eszembe se jutott amíg nem írták a sima szőnyeget.

Köszönöm a válaszokat!

2020. szept. 2. 21:00
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

A padlószőnyeg egyetlen problémája, hogy itthon nincs meg a használati kultúra. 10+ év után persze hogy vállalhatatlan egy padlószőnyeg.

Amerikában, ahol pl. baromi elterjedt, ott alap, hogy pl. albérletben minden lakó után kompletten cserélik, de ha ugyanaz a lakó marad, akkor is max 5 évente kuka és újat tesznek le. Emellett pedig potom pénzért lehet kérni évente tisztítást rá.

Simán porszívóval, főleg kisállat mellett nem lehet rendben tartani. Nekünk a gyerekszobában az van, amióta a gyerek kúszik-mászik. Az ő szempontjából jó döntés volt, de semmilyen másból nem (szintén cicások vagyunk), így éppen az a terv, így két év után, hogy kidobjuk.

2020. szept. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már le mondtunk róla, és ahogy látom jobb is. Köszönöm a válaszokat, kérdésem megoldódott
2020. szept. 3. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!