Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A padlószönyeg jó lehet...

A padlószönyeg jó lehet leragasztás nélkül?

Figyelt kérdés

Szeretnék a gyerekeim szobajaba egy nagy szönyeget télre, amely egyszínű es vastag. A parkettat nem szeretnem felvenni. A szoba nem negyzet alakú, van egy beugró rész (szekrenynek). Nagyon hideg a padló es szeretnem, ha 1 db-bol állna a szőnyeg, arra gondoltam, hogy padlószönyeget veszek és meretre vágatom, szegellyel, de nem ragasztanam le. Ez megoldható? Mire fogyeljek, milyen szönyeget milyen aljjal

valasszak? Van itt valaki aki ezzel foglalkozik?

Köszönöm szépen a válaszokat!



2020. szept. 23. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Vastag, filc jellegű padlószőnyeg ragasztás nélkül is elvan. A leragasztás megoldható kétoldalas öntapadó ragasztóval is.
2020. szept. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. szept. 23. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:

A szekrények alá nem kell. Akkorát vegyél és szegess be, amekkora középen az üres részt elfedi. Ha földszint és nagyon hideg, akkor télire az ágyak alá is tehetsz, de azok különálló darabok legyenek a könnyebb kezelhetőség kedvéért.

Minél vastagabb a szőnyeg, annál hatásosabb a meleg szempontjából és ragasztani sem kell.

A padlófilc a legvékonyabb, mindössze 1,5 mm vastag, így azt ragasztani kell:

[link]

2020. szept. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszodat, de írtam, hogy mindenképp 1 darabból szeretnem-pont a könnyebb kezelhetőség miatt. Illetve igy esztetikusabb, hogy nem 5 fele szőnyeg van, illetve a közte lévő rések szutykot szepen felfogjak. miatt. 5x kell feltekerni, ha takarítom, stb. Nem praktikus.

(((Szekrény és ágy alá is szeretném.)))

A többi tanácsot nagyon szépen köszönöm!

2020. szept. 23. 16:40
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Én erről még sose hallottam, hogy leragasztani, nekünk se volt, csak simán leraktuk az aljzatbetonra és kész! :/ Amúgy nem értem, minek beszabatni, 1 darabból tökéletes, a szoba méretére vágatni, nekünk is rajta volt a szekrény, igaz a miénk a legvékonyabb fajta volt, és talán valami sötétebb folt maradt a szekrény alatt, mikor elhúztuk, ha jól emlékszem (talán penész), szóval így neccesebb a dolog!
2020. szept. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!