Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Érdemes a régi vas kádunkat...

Érdemes a régi vas kádunkat felújítattni vagy cseréljem ki új akril kádra?

Figyelt kérdés
Fürdőszoba felújításba kezdtünk, teljesen új csempeket kap a fürdő és járólap váltja fel a linoleumot. A mosdókagyló is cserere szorul, és a kád is kopott, sárgás. Talaltam olyan szakembert aki 3 év garanciával felújítaná a fürdőkád zománcrétegét 15.000 ft-ert. Új kádat, akrilt ennyiért már lehet kapni, +8000 ft-ba kerulne a hozza tartozó vízleeresztő szerkezet. De a régi vaskád kivétele gondolom nagy munkával és kosszal járna, és azt sem tudom ezek az akril kádak mennyire tartósak...ha viszont a felújítást választom, és pár év múlva elkezd darabokban kopni, akkor hiaba csempeztettem ki, mert akkor kell majd kibontani a vaskadat! Az a baj hogy nincs ezzel kapcsolatban semmilyen tapasztalatom. Kérlek írjatok, ha neket van, akár a kádfelújításról, akár az akril kádak minőségéről, vagy ha tudjátok, hogy mennyire nehéz kivenni egy panel fürdőszobából a régi kádakat! Válaszotokat előre is köszönöm!
2008. nov. 29. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem cseréld ki. Igazából én is vacilláltam ezen, mert azért mind a kettőnek van jócskán hátránya, engem az győzött meg, hogy a vaskádnak csomó idő kell, mire átmelegszik a forró víztől, az akril meg olyan rohadt hideg. Meg a zománcozott vaskád takarítása nekem körülményesebb volt, akrilt csak áttörlöm mosószerrel aztán kész. Nem fogja be, a vasas víz, nem rakodik rá a kosz, vagy ha igen, simán letörlöm nem kell súrolni.
2008. nov. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha tudod, kerdezd meg a szakembert, hogy hol ujitott fel kadat, es megszeretned nezni. Elmesz, es megnezed.

Ha tetszik, akkor festesd ki te is a kadat, ne csereld.

Vagy adj fel hirdetest, ugy, hogy kadat szeretnel festetni, szakembert keresel. Es valasztasz a szakemberek kozott. Mert tenyleg nehez a dontes, en is nemreg ujitottam, panelban, de en a kad helyett zuhanykabint tetettem, hogy nagyobb legyen a helyem a furdobe. De a zuhanykabin sokkal sokkal dragabb mint egy kad es egy sima festes. Bar, megmondom neked oszinten, hogy megegyszer nem mennek bele ekkora munkaba, eleg lenne a kad ujra festese. Raadasul 4. emelet, ugyhogy nem volt egyszeru, sajat magamnak nehezitettem meg a dolgat.

De kesobb az ember mar mindig okosabb.

2008. nov. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 yuda ***** válasza:
50%
Sokat vacilláltunk mi is,hogy csere,vagy festés-végül a biztosabb: csere mellett döntöttünk-ketten a tesómmal toszogattuk,jól megszenvedtünk vele,pedig tesóm 130 kg /van ott erő/ előkerült csákány,lapát-nagyon komolyan le lett téve valamikor régen -és még egy dolog: komoly súlya van az öntöttvas kádnak, ár egy része visszajön,mikor leadod a méh-ben.
2008. nov. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nyáron csináltuk végig ugyanezt.Mi az obiban vettünk akril kádat 18.000ért.Nem bántam meg.Az pedig hogy sokkal hidegebb , mint a vas, ez nem igaz.Mi mikor behelyeztük a helyére,teli engedtük vízzel az oldalát tartó téglafalat kifúrtuk több helyen, és a a lyukakon keresztül purhabot nyomtunk bele.Óvatosan kell mert nagyot tud tágulni a hab, és képes benyomni a kád oldalát is.3 tubussal ment bele.Akár 1 órán át tartja a forró víz hőmérsékletét.
2008. nov. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Holnap felhívom a kádfelújító mestert és kérem, hogy mutasson nekem egy referenciát, azután talán könyebb lesz döntenem!

2008. nov. 30. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!