Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lindab lemez fedésű lesz a...

Lindab lemez fedésű lesz a házam. Sima szövött szürke tetőfóliát tettem föl. Alátétfóliaként. Egy kiadós eső elkapta. Sajnos ÁTSZIVÁROG RAJTA A VÍZ! Cseréljem le, vagy a kondenzvíznek jó lesz ez is?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 16:44
 1/2 A kérdező kommentje:
Nem lesz beépítve a padlástér, így nem szükséges a páraáteresztés. Ezért is választottam a viszonylag egyszerű cuccot. Még nincs fönt a lemez, csak a fólia van magában. Rázúdítottam egy vödör vizet, attól nyilván nem lett semmi baja. De a tegnapi egész napos esőzés bizony megtette a hatását, az egész nedves volt belülről, az alátét deszkázat hézagai mentén szivárgott be rendesen a víz. A lindab lemez belső felén történő kondenzvíz kiválás milyen mértékű? okozhat gondot ennél a fóliánál? Nem szívesen cserélném le, de ha muszáj, akkor még most, amíg nincs fönt a lécezés és a lemez.
2011. okt. 11. 16:55
 2/2 Zloty79 válasza:
Ne csak rám hagyatkozzon a döntésben, de a véleményem, hogy elég. A lindabéhoz hasonló rendszert ( csak más gyártóét) szállítottam éveken át közületeknek. Nem láttam hogy komolyabb fóliázás lett volna valahol is. Sőt. Ennek egy csepp vizet sem szabad átereszteni és ha nem párás a helység szerintem kondenzvíz sem nagyon lesz. Főleg azok cseppek és nem egy kiadós eső. A lemez nem ereszt át, a csavarok meg gumitömítéssel vannak ellátva. Üdv
2011. okt. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!