Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Grànit mosogatótàlca hosszútàv...

Grànit mosogatótàlca hosszútàvon milyen?

Figyelt kérdés
Most újítom a konyhàt. Mondjátok el a véleményeteket a grànit mosogatókról, csapokról, főleg akinek több éve ilyen van.
2020. nov. 11. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy hónapja van csak, de imádom. Nem is értem korábban hogy tudtam azt a bádog teknőt használni. Nem bántam meg, hogy ilyet választottam.
2020. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

És miért jobb?

Mert új?

2020. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Hát nekem biztos jobb lenne, mint a rozsdamentes, mert én folyamatosan elrontom a rozsdamentes mosogatótálcáimat,már 2x volt cserélve, de most megint ráment valahogy a vízkőoldó és szörnyen néz ki. (Nálunk nagyon hamar elvízkövesedik minden, mert nagyon kemény a víz,mindent csak így lehet takarítani, az edényszárítótól a vízforralóig)
2020. nov. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó: nem értem, mi baja lesz/lehet egy rozsdamentes mosogatóank a vízköoldótól!!!!!

A rozsdamentes acél nem reagál a savakkal, a vízköoldók meg azok.

Nekem 20 éve van rozsdamentes mosogatóm, hetente legalább kell vízkövet letakarítani, mert igen kemény a víz, de a mosogatónak semmi baja sincs, olyan, mint újan volt.

2020. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ecetes tisztítót használok, és cseppmentesen szép a mosogatótálca; csak egy törlés és kész.

Gránitra se öntsél vízköoldót sztem. ha feketét veszel, azon meg minden látszani fog.(a gránithot árulnak spec tisztítót is, de én nem bonyolítanám ennyire)

2020. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vettem rossz minőségű rozsdamentes mosogatótálcát, de lett bajuk a vízkőoldótól, ahová rácseppent (vagy véletlenül a vízkőoldós szivacsot odatettem)megfeketedett.És nem először. Egyébként nem a mosogatótálcát akartam vízkőoldózni, hanem minden mást, de mivel ott van lefolyó és olyan csap, ami alá aláférnek öblíteni a dolgok,ezt gondoltam jó ötletnek. Azóta már inkább a fürdőben, a zuhanyfülkében csinálom.
2020. nov. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A rozsdamentes nem saválló! Ez két különböző anyag. Ha túl erős savval reagáltatod a rozsdamenteset, az megmarja és látszik rajta.

csak gyenge savval, és azt is leöblíteni. Nekem matt tálcám van, nem magasfényű. Az utóbbi még kényesebb a savakra.

2020. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is volt olyan a régi mosogatónál, hogy nem töröltem le rendesen egy foltban a vízkőoldót és ott megsötétedett egy picit.

3 éve van gránit mosogatóm. Beköltözési ajándékként kaptuk a szüleimtől, mert nagyon szerettem volna, de iszonyatosan drágállottam, így én sóher lettem volna megvenni. Hát megleptek vele...

Nekem bézs színű van, csepegtető tálcás, egy rendes és egy kis gyümölcsmosó öblös. Én nagyon nagyon szeretem. Takarítani nyilván ugyanúgy kell, de imádom, hogy iszonyat mély, a csap pedig magas, így a nagy fazekakat, tepsiket is könnyű elmosogatni benne. A gyümölcsmosó részt általában hús olvasztásra használom. Ha hazaérek gyorsan beledobom, engedek rá melegvizet és cserélgetem, így marha gyorsan kienged. Ezt persze meg lehet csinálni egy tálban is, de nekem ez így felüdülés volt.

Egyébként simán neki esek vízkőoldóval, vagy domestos-szal, annyi hogy nem hagyom állni rajta, rögtön leöblítem. Nem tűnt fel, hogy bántaná a felületét.

Azt is nagyon szeretem, hogy nem zörög úgy, amikor forgatok benne valamit, és nincs sosem a fém a fémmel nyikorgó hang.

Egy két folt elszíneződés van rajta, ehhez mostanában akarok venni majd regenerálót, hátha eltünteti.


Összességében én örülök a választásnak és ha költözünk vagy viszem magammal(:D), vagy nem leszek sóher újra ilyet választani. :)


Egy biztos. A sötét színűek marha jól néznek ki, de ilyet sosem választanék. Max ha van beépítve vízlágyító. Az egyik barátnőmnek ilyen van és botrány ahogy kinéz. Állandóan panaszkodik is, hogy hiába takarítja, egyszer nyitja meg a csapot és már tiszta vízcseppes megint. Nyilván nem életszerű állandóan szárazra törölgetni.

2020. nov. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 8-assal. Leírta minden előnyét, amit én is szeretek. Az enyém világosszürke színű. Takarítani kell ezt is természetesen, de nem látszik meg rajta minden vízcsepp. Én egyébként kemény 16.000Ft-ért vettem az enyémet, Teka márka, kiárusított utolsó darabok között volt. Ennyiért nem tudtam otthagyni, mert rozsdamentest se nagyon kaptam volna ennyiért. Szintén egy csepegtető, egy nagy mély mosogató és egy kis gyümölcsmosóból áll. Automata leeresztő is járt hozzá.

1-es voltam.

2020. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem fekete van(apro feher pottyokkel)

A csap also reszen korbe van egy krom valami.

Az allandoan vizkoves,a talcan es a csapon egyaltalan nem latszik.

Neha ecettel attorlom

2020. nov. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!