Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan lehetne egy 34 négyzetm...

Balazs00xx kérdése:

Hogyan lehetne egy 34 négyzetméteres panel lakást több szobássá tenni?

Figyelt kérdés

az ajtón bejőve, jobbra kis konyha balra nagy szoba , azt kéne valahogy ketté választani, a nagyszoba ajaján belépve jobbra van a napos oldal " "erkély és ablak ,erkély ajtó,

ezt kéne ketté vaálsztani okos ötletekkel hogy a másik se legyen teljesen elszigetelődve, okos ötletes dolgokat szeretettel várok:) oldalakat linkeket:)

Üdv.


(hasonló felépítés: [link] )


2010. aug. 12. 00:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Belegondoltál? Ha mondjuk elválasztanád egy fallal, és be is bútoroznád, szerinted mennyi hely maradna szabadon? Esetleg valami nagyon vékony falat kell húzni tetszés szerint, és nagyon kreatívan berendezni a kapott helyiségeket, hogy legyen mozgástér.
2010. aug. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
gipszkartont ajánlanám,de az elsőnek igaza van...Tényleg megfontolandó,de lehet belőle valami....hát sok sikert!
2010. aug. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Adjál már egy rendes alaprajzot méretekkel! akár a paint-ben is megrajzolhatod



de így látatlanban is azt ajánlanám, hogy felejtsd el, mert egyrészt a szobád max 20-24 négyzetméter jelenleg...ezt még kettéosztani, ráadásul egy ablaktalan helységet csinálni, elég buta dolog lenne + gyakorlatilag eladhatatlanná tennéd a lakásod


ami viszont az értékét is növeli + értelmes is van, ha a belmagasságod 2,80 körüli, akkor egy galériát beépíteni a szobába.

2010. aug. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én galériát csináltattam, meg égig érő szekrényeket.


Úgy több hely és több szoba lett, viszont

nálam nagy volt a belmagasság.

A panel viszont alacsony, tehát azzal már lehet nem tudsz kezdeni semmit sem.


Ilyen nagy tükrökkel lehet még trükközni, hogy tágasabbnak nézzen ki. Ha meg két kis szobát akarsz, hát gipszkartonnal leválaszthatod. Vagy épp a szekrénysort nem a falhoz rakod, hanem középre, oztán kész.

2010. aug. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél nappalit meg hálót,vagy két hálót?Mert ha csak szeretnél egy nappali részt,akkor én el tudok képzelni egy nyitott,lépcsőzetes polcrendszert,amin átsüthet a fény az ablakból,de mégiscsak elválasztja a hálószobát a nappalitól.Ha meg az utóbbi,hát gipszkartonnal el lehet választani,de akkor kis lyukak lennének a helyiségek,és nyomasztó,fullasztó hatású lenne.

Nekünk is van egy 22 nm-s szobánk,amit simán ketté lehetne választani,ablakok is külön lennének rajta,igény is lenne rá.49 nm a lakás,és így lenne 3 szobánk,de pont az a bajom,hogy fullasztóan kicsik lennének a helyiségek.

2010. aug. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az! Nagyon jó ötlet! Mindkét oldalon nyitott könyvespolc.

A tükrök is! Csak ne a hálószobai részre kerüljön.

2010. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg tolóajtóval, ha akarod összehúzod,ha nem széthúzod. 2.80 as belmagasságnál már lehet galériát építeni,Nem túl alacsony lesz az.
2010. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

panelba galériát???!!! emberek, itt mindenki elvesztette a józan eszét??? max pakolós galériát.


galériát 3,60-3.80-as belmagasságtól érdemes, különben többet veszítesz vele, mint amennyit nyersz.


mint ahogy már mondták páran, érdemes valami térelválasztó függönyt, polcot betenni, és tudod szeparálni a hálósarkodat.

ennél többet nehéz.


vannak egyébként hasonló méretű 1,5 szobás lakások, viszont ott úgy van fél szoba, hogy nincs konyha, és am.konyhás a nappali. viszont ez inkább az új építésű lakásokra jellemző, azok meg iszonyat drágák.

2010. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Itt az alaprajz ilyet tudtam csinálni remélem megfelel


[link]



minden ötletet szívesen várok:)

2010. aug. 12. 20:38
 10/10 anonim válasza:
én ekkora másfeles panelban vagyok, gipszkartonnal van megoldva, egyáltalán nem lukszerű
2010. aug. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!