Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kanapé rendelésénél a szállítá...

Kanapé rendelésénél a szállítást 13 hét helyett már csak 20 hétre ígérik a megrendeléstől, most vagyok a 18. hétben és nem akarják visszaadni az előleget, van erre jogszabály, ami segíthetne?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy kanapét egy bútor áruházból és a szerződésben 13 hetet írtak szállításnak, most vagyok a 18. hétnél, és már a 20. hétre ígérik. Nem akarják az előleget visszafizetni, pedig így már, több, mint 50%-kal nő a szállítás időtartama. Van erre jogorvoslat, hogy el lehessen állni a szerződéstől ilyen esetben?

2020. dec. 9. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi van a szerződésben amit aláírtál?
2020. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelem
2020. dec. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A szerződésben azt írják, hogy kb 13. hét a vállalt szállítási határidő.

Ami oké ha megcsúsznak 1-2 héttel, de több, mint 2 hónappal?

2020. dec. 9. 21:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Én az ígért 6 hét helyett 5 hónapot vártam a Dr kanapé nevű üzletben. Nem volt sürgős, de a végén már mérges voltam. Az a baj, hogy te is ennyit vártál már, ha visszamondod és rendelsz máshol, akkor kezdődik előről.

De nézd meg a szerződést, ha benne van a határidő, akkor visszakérheted a pénzt.

2020. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Írj egy "Panasz" e-mailt nekik, ezeket kötelesek kivizsgálni, válaszolni rá.

Jelezd, hogy nem teljesítették a szerződésben foglaltakat, jelenleg sem tudnak pontos időpontot adni. Ezek miatt visszamondod a rendelést és kéred az előleget. Valamint jelezd, hogy fogyasztóvédelmi füfelügyelőséghez fordulsz az ügyben.

És fordulj is hozzájuk.

2020. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!