Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Panel fürdőszobába zuhanyfülké...

Panel fürdőszobába zuhanyfülkét, vagy sarokkádat ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Ízületi betegségekkel küszködő emberekről van szó.Kb. mennyi kiadásra lehet számítani a felújítással kapcsolatban? Megköszönném, ha a tapasztalatokat is leírnák akik már átalakították a fürdőszobájukat!
2010. aug. 14. 00:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
én a kádat választanám mert ott lehet fürdőzni is ha akarunk de ugyan úgy csak tusolni is de zuhanyfülkében csak tusolni
2010. aug. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

zuhany!!! ha valaki nehezen mozog, annak csak ez a jó!


én megcsináltattam a sajátomat, nem emléxem konkrétan mennyi volt, kb 2-300 ezerrel minimum számolj. ebben persze azt is értem, hogy újra csempéztetsz, mindent normálisan felújítasz (ha már félig szétvered a fürdőt)

amúgy nem egy nagy izé, pláne ha kicsi a fürdő, csak a sitt lesz sok, szóval a konténer az húzós...

2010. aug. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%
zuhany! egy idő után nem fog tudni belemászni kádba, max ha csinálhattok lépcsőt, de az csak nagy fürdőben megoldható, szóval a zuhanyt ajánlanám
2010. aug. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

ha annyira nagyon nehezen tudnának a káddal boldogulni akkor biztos nem is jöhetett volna szóba de én még mindig a kád mellett voksolok

(első voltam)

2010. aug. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%
Láttam már sarokkádat panelfürdőben, több, mint vicces, kicsit groteszk és szánalmas :D
2010. aug. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen egy jó zuhanyfülkét választanék. Nemcsak holnapig kell látni, tervezni: ízületi betegségekkel lehet (sőt valószínű), hogy néhány év múlva nem tudnák használni a kádat. Lehet olyan kabint kapni - mégcsak nem is a legdrágább kategóriában - amikben van kis ülőke is.

És így a fürdőszoba is tágasabbá válna. Amúgy a sarokkád egy panelfürdőszobában tényleg elég komikus, aránytalanul sok helyet foglal, nem marad bent mozgástér.

Kb.25-30ezret számolj vizesmunkákra, ha ügyes vagy, 1600-1700 ft/nm áron találsz burkolót, aki némi plusz pénzért a jelenlegi csempét is leveri. Kell még egy kontérner a sittnek, és maguk az anyagok: zuhanykabin, új csempe, új padlólap, szigetelő-, ragasztó-, fugázóanyag.

2010. aug. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! U.azokat gondoltam végig amiket írtatok.Zuhany mellett lennék épp a nehezített mozgás miatt. Gond viszont : a betegséggel jár időnként, hogy csak a meleg vízben fekvés lazítja annyira az izmokat,hogy aludni lehessen.Erre viszont a zuhany nem elég.Rókafogta csuka...
2010. aug. 14. 08:31
 8/22 anonim válasza:
dédim 35 négyzetméteres panellakásban él, szóval elég pici a fürdő és mivel a kádat már nem tudta használni, zuhanyzót szeretett volna. új csempe, járólap, zuhanykabin, wc csésze, kis mosdó ... mindezt egy ezer mester barátunk csinálta, de így is 2 kiló környékén állt meg a buli ... :( húzós nagyon
2010. aug. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Én az alapján döntenék, hogy általány víz díjat fizettek-e. Ha minden hónapban fix, független a fogyasztástól, akkor egyértelműen kád. Válassz egy alacsony pereműt, vagy valami kis dobogót is vegyetek mellé amiről be lehet lépni, benne meg általában van lépcső.
2010. aug. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Hát szerintem, ha ez segít a betegségen, akkor kénytelen vagy az kád mellett dönteni. Bár őszintén szólva én nem sok jót hallottam a sarokkádakról.


Szerintem menj el egy olyan üzletbe, ahol ezzel foglalkoznak és ott érdeklődj olyanról, ami úgy van beépítve, hogy könnyen bele lehessen lépni. Biztos tudnak segíteni.


Én azt hallottam a sarok kádakról, hogy nagyon nehéz őket pucolni és kényelmetlenek. Akinek van ilyenje a környezetemben, azok közül mindenki inkább a hagyományos kádat preferálja.

2010. aug. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!