Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » IKEA online vásárlással...

IKEA online vásárlással kapcsolatban milyenek a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha megosztanátok a tapasztalataitokat az IKEA online vásarlásotokról. Nem az aruházban személyesen megveszem, utána házhozszállíttatom, hanem a honlapon kiválasztom, kifizetem előre és várom a szállítót kombó érdekelne. Előre is köszönöm a vélemenyeket!

#IKEA #IKEA online #IKEA házhozszállítás
2021. jan. 17. 12:09
1 2
 1/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy bútort (30 kg-nál nagyobb holmikat) szállíttatsz (=házhozszállítás), vagy kisebb termékeket (=csomagszállítás), mert az utóbbit egy normál csomagküldő szolgálat végzi. Eléggé kaotikus a szolgáltatásuk és a honlap se a programozás csúcsa sajnos.
2021. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Maximum 30 kg lenne, kisebb és nagyobb dolgok is lennének a szállítandók között. Most nem szeretnék személyesen vásárolni, ha jókat írnának az online vásárlásról, minden gond nélkül ki merném fizetni előre. Nem értem, miért nem tudják ezt megoldani megbízhatóan. Várom, hátha valaki leítja, milyen flottul ment minden. :)
2021. jan. 17. 13:26
 3/11 A kérdező kommentje:
A legnagyobb egy matrac, ami összetekert állapotban van csomagolva, ez lenne a lényeg és ha már rendelek, akkor apróságokat is vennék.
2021. jan. 17. 13:28
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Mi az egész házat abból rendeztük be lényegében. Majdnem 2.5 milliót költöttünk, talán 5 részletben.

Minden rendben volt - igaz, a kertkapun elsőre nem akarták túlhozni, ezért kaptak 2000 Ftot, hogy mégis behozzák a nappaliba.

2021. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Van ún. kiscsomag, az nagyon megéri. Olcsó, és 1 napon belül kihozzák, jó tapasztalatom van, futárcég hozza egy nagy papírdobozban, majdnem 1 m3.

A nagycsomag több napra előre van és drágább sokkal.

2021. jan. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Vegyes. Volt amit nagyon hamar szállítottak meg volt amit borzasztó lassan. Ott nem derült ki hogy az IKEA miatt vagy a futárcég sara volt.
2021. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Mi egy polcrendszert rendeltünk kis asztallal meg egy-kèt lomot decemberben. Kedden küldtük el este, pènteken már a másodikon volt az előszobában. Egy forintot nem kèrtek a kiírt áron felül. Meglepődtem hogy ez így működik, nem ehhez szoktam.
2021. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Így meg merem rendelni online is.
2021. jan. 17. 20:21
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Előfordulhat olyan, hogy azt írja a honlap, hogy az adott irányítószámra nem vállalják a szállítást. Ez akkor fordul elő, ha túlterhelt a rendszer, többen akarnak leadni rendelést. Megoldás: ötpercenként próbáld elküldeni a rendelést, amíg nem sikerül.

Az én esetem: egyszer rendeltem csomagküldést tőlük, 6 nappal későbbi szállítással. Másnap jött egy levél, hogy a csomagot kézbesítésre átvették és megadtak egy egyórás időintervallumot erre. Ja, jó... még szerencse, hogy 3 órával a szállítás előtt kiderül, hogy nem jövő héten szállítják, hanem most azonnal...

Jött is a futár, közölte, hogy az utcán fogja hagyni a csomagot, mert neki nem kötelessége a lakásomig szállítani. Mondtam neki, hogy szépen szedje csak a lábát felfele, mert én biztos nem fogok nőként felcipelni ennyit a negyedikre gyalog. Na, nagy anyázva feljött, folyamatosan vonalban volt, úgyhogy hallottam hogy káromkodik végig. Végül megjelent egy kb. fél köbméteres csomaggal, amit át se tudtam fogni, nemhogy még lépcsőzni vele. Megint elmondta, hogy ő most mekkora szívességet tett nekem, ami egyáltalán nem lett volna feladata és ezalatt x csomagot kikézbesíthetett volna, satöbbi.

Persze rögtön írtam a DPD-nek, hogy harmonizálják az ígért szolgáltatásukat az IKEA-val, mert az IKEA azt ígéri, hogy a lakásodig, az utolsó zárható ajtóig szállítják a cuccot, ez a pasas meg az utcán akarta hagyni a csomagot azzal, hogy ő csak az első zárható ajtóig köteles azt vinni. A DPD elnézést kért és biztosított róla, hogy a futárnak a lakásajtóig kell vinnie a dobozt.

2021. jan. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy a Tesco pl. hibátlanul meg tudja oldani a szállítást, előre tervezhető idősáv foglalással. Időben érkeznek, ha késnek sms-t küldenek, kedvesek a szállítók. Most nem nagyszekrényről beszélek, de egy max. 50 kg-os csomagot simán kiszállítanak az ajtóig, elmondásuk szerint oda is, ahol nincs lift az épületben. A mai napig nem értem miért nincs saját szállítócége az IKEA-nak, miért kell egy futárcéggel alkudozniuk, hogy beszéljenek tisztességesen a vevőkkel. Épp elég idejük volt ezt megoldani a nyitás óta. Köszönöm a válaszodat!
2021. jan. 18. 07:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!