Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Összeírnátok nekem egy listát...

Összeírnátok nekem egy listát azokból a dolgokból amik a kolba kellenk?

Figyelt kérdés

Főleg azoknak a segítségét kérném, akik már voltak koleszosok:) De mások válaszát is szívesen veszem:)


Valami ilyesmi lesz a mi szobánk is:

[link]

(a Diákoknak és 70 éven felülieknek idegenforgalmi adót nem kell fizetni!, rész alatti két kép) Asztalok: az egyik az ajtótól balra lesz a falnál, a másik meg jobboldat az ágy után. Szekrény: ajtótól jobbra rögtön 4 szekrény egymás mellett.


2010. aug. 16. 01:37
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

ágynemű, kispárna.

Ágytakaró, ami feldobja a szobát, vagy pléd. Plakát, kép.

Virág cserépben, váza.


Kicsi teflon serpenyő, 2l-es lábas, bögre, tányér, nagykés, kiskés, vágódeszka, konyharuha, merőkanál, fakanál, reszelő.Vizespohár, kávés pohár.Tésztaszűrő.


Cukor, olaj, liszt, só, paprika, bors, hagyma, zsír.

Ha főzögetsz.


Szendvicssütő, melegszendvicshez. Nme az összenyomós, hanem a hagyományos.

Esetleg teafőző.


Mosószer, mosogató, szivacs, öblítő, fogkrém, illatszerek, vasaló(?)van ahol adnak.Hajszárító, hajvasaló, körmlakk :) kisolló.


Nagyolló, papír, ragasztó, írószerek.


Van-e olvasólámpa? Sötétítőfüggöny?


Papucs.Köntös.Törölköző, WC papír, fogkefe.


Laptop, mp3, első hetekben vigyázni rá!! Meg a pénzre is!!! Telefontöltő.


3M füldugó.Regények, napszemüveg, fürdőruha, smink-készlet, bizsuk.

Nagyon értékes dolgot először jobb, ha nem viszel.

2010. aug. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre gondoltam :) ha középiskola, akkor a konyha nem kell! Előző
2010. aug. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

:) itt fogsz tőlem párszáz méterre lakni


első jol leirta

2010. aug. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
SOK óvszer a többi nem lényeg:))
2010. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gimi :)

És a Teleki Tehetséggondozó Kollégumban fogok lakni (miskolc). Csak annak a szobájáról nem találtam képet...

2010. aug. 16. 18:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél egy hétre való ruhát, ágyneműt, papucsot, törölközőt, tányért, poharat, kanalat, kést, villát, pénzt.

Tisztálkodó és takarítószereket felesleges cipelni, vedd meg ott, úgyis hamar rájössz, hogy sokkal kényelmesebb, ha van otthon is tusfürdőd, fogkeféd, fogkrémed és a koliban is, mert nem kell folyton cipelni. Főzőedényeket se vigyél elsőre, mert lehet, hogy nem is lesz főzési lehetőségetek, de az is lehet, hogy tele lesz edényekkel a konyha. Mosogatószert, wc papírt, ilyesmit célszerű a szobatársakkal közösen venni.

A füzeteket, írószereket szintén felesleges cipelni, meg tudod ott is venni.

Ne hagyd otthon a telefontöltőd, de abból is az a legjobb, ha beszerzel még egyet. Vigyél lázmérőt és alapvető gyógyszereket (lázcsillapító, görcsoldó, köptető, allergia elleni gyógyszer...).

Elsőre semmi feleslegeset nem vinnék fel a helyedben, mert ott derül ki, mit vihetsz be és mit nem, mit tűrnek el a szobatársaid, stb. Nálunk pl. tiltott volt a laptop. Viszont vigyél sok pénzt, mert várhatóan bőven lesznek előre nem látható kiadásaid.

2010. aug. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Huh köszi :)

Szerencsére már tudom, hogy kik lesznek a szobatársaim :D És hála a tesómnak (meg a jövőbeli szobatársaimnak) kb azt is tudom, hogy mit viselnek el a koliban. Csak azért nem őket kérdezem mert:

A tesóm fiú. És ő mindennel úgy van, hogy majd valaki (lány) adneki kölcsön :D :( Szóval ő nem is tudja, hogy mit kell vinni.

A szobatársaimmal meg annyira még nem szoros a visony, hogy ilyesmivel cseszegessem őket.

2010. aug. 16. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!