Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért gyártják a pozdorja...

Miért gyártják a pozdorja szekrényeket-polcokat papírvékony hátlappal és nevetségesen gyenge és rövid tartószegekkel? Létezik egyáltalán vastagabb hátfalú pozdorja bútor amit nem "rajzszögek" tartanak a helyén hanem pl. tipli?

Figyelt kérdés
2021. márc. 26. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Azért gyártanak mert nem mindenkinek van 1-1,5 milliója egy tömörfa szekrénysorra.

Viszont a cuccait szeretné valahol tárolni, amire megoldást nyújthat egy tizedannyiba kerülő olcsóbb változat.

2021. márc. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

# 1

"Azért gyártanak mert nem mindenkinek van 1-1,5 milliója egy tömörfa szekrénysorra."


Én nem a tömörfáról, hanem a pozdorjáról beszéltem.


Valószínűleg nem olvastad el (vagy ha igen, akkor nem értelmezted, amit) írtam.


Nekem semmi bajom a pozdorjával. Nekem jelenleg is ilyen bútoraim vannak és a jövőben sem tervezek "tömörfára váltani" - lévén az anyagi kereteimet meghaladná.


Én csupán arról beszéltem hogy a pozdorja szekrényeket-polcokat papírvékony hátlappal és nevetségesen gyenge és rövid tartószegekkel gyártják nagyüzemben (ld.: Ikea, Jysk stb.) ami nem túl tartós és én ezért próbálok olyan alternatívát keresni - természetesen szintén pozdorjából - amely nem ilyen 3 mm-es és papírvékony hátlapokkal operál, hanem legalább olyan stabil és vastag az adott bútor hátlapja, mint mondjuk az oldalfala.

2021. márc. 26. 16:59
 3/13 anonim ***** válasza:
Ilyen típusú bútorok a kikaban, vagy újabb neven az xxxlutzban vannak, viszont sztem annyival drágábbak egy ikeás verziónál, hogy nem éri meg. Én évek óta egy pax szekrenysort használok, teljesen megfelel a célnak, nem tudom mi az az extra igénybevétel egy hétköznapi embernek, ami ezt nem tudja kiszolgálni (no offense, tényleg kíváncsi vagyok).
2021. márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a vékony hátfal az csupán azért van, hogy a polcokon lévő ruhákat védje a portól és ne legyenek falasak.

Egy pozdorja hátlap nemcsak megdrágítaná, de a szekrény súlyát is csaknem a duplájára növelné.

Így sem könnyű felvinni az emeletekre egy szekrényt.

2021. márc. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nem is az a gond, hogy a hátfal 3 mm-es furnér, hiszen annak szerkezetileg csak az oldalirányú elnyeklés megakadájozása a szerepe, és pl pont ezért van akváriumbútornál is itt rendes bútotlap. A fő gond, hogy maga a bútor oldalai is egyre vékonyabb lapból készülnek, ez miatt meg tudnak csavarodni is. Van 15-ös lapból készült szekrénysorom, ami iszonyat instabil, miközben csináltam magamnak 18-al lapból bútorokat, sőt ágyat is, és ugyanúgy 3-as furnér hatfallal sem teketedik.
2021. márc. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nincs tartó szerepe, azért vékony, és van úgy rögzítve.
2021. márc. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mert értelmetlen lenne vastagabb hátlapot rárakni, csak az árát és a súlyát növelné.


Nem kötekedés, őszinte kíváncsiság: szerinted miért lenne jobb, ha vastagabb lenne a hátlap?

2021. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

# 7

Azért hogy ne essen ripityára a hátsó rész a egy "picivel több" ruha kerülne a szekrénybe.


Nyilván az okosok azt mondanák hogy "alapból ne rakjak sok ruhát bele egyszerre" de ez amúgy sincs így. A szekrény előfordulhat hogy fokozatosan töltődik, cserélődik ruhákkal (mert mondjuk kimarad egy két időszerű szanálás) ezért a papírvékony "játékszögekkel rögzített" hátsó részre fokozatosan terhelés történik a szekrény belsejéből kifelé, amit az apró, gyenge szögek és az ugyanolyan hátfal természetesen képtelen kibírni, ezért egy idő után megadják magukat és darabokra esnek.


Miért lenne olyan baromi elképzelhetetlen egy olyan szekrény, aminek a hátfala nem egy 3 mm-es papírlemez és nem nevetséges 1 cm-s szögek tartják, hanem mondjuk fatiplik vagy csavarok? Annyira csillagászati összegűre növelné a szekrény árát egy 3 mm-nél picivel vastagabb hátsó pozdorja rész és néhány erősebb tartóelem?

2021. márc. 29. 19:15
 9/13 anonim ***** válasza:
Én amiket csináltam magamnak, azon a hátfal ragasztva is van, nem csak szögelve.
2021. márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Azért hogy ne essen ripityára a hátsó rész a egy "picivel több" ruha kerülne a szekrénybe."

???????

Ezt elképzelni se tudom, hogy fordulhat elő. :D Nekünk a polcok és az akasztónak való rúd is a szekrény oldalába van rögzítve, nem a hátlaphoz, így semmi tennivalója a ruhákkal (azon kívül, hogy védi őket a faltól).

Hogy esne ripityára? Miért a hátlapra rögzíted a tartókat?


"Annyira csillagászati összegűre növelné a szekrény árát egy 3 mm-nél picivel vastagabb hátsó pozdorja rész és néhány erősebb tartóelem?"

Nézz utána a tömörfa bútoroknak, megkapod a választ.

2021. márc. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!