Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik IKEA matracot válasszam?

Melyik IKEA matracot válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


[link]


[link]


A fenti két matrac között vacilálok. Kipróbáltam őket, mindkettő tetszett, így kényelem szempontjából mindegy lenne.


Viszont tartósság szempontjából nem tudom, melyik lenne a jobb döntés.


Ti mit javasoltok? Zsákrugós vagy habos? Véleményeket megnéztem, mindkettőnél volt sok jó és rossz tapasztalat is.


Egyébként 160x200-as méretben venném, egyenlőre egyedül aludnék rajta, ágykeret+ egy közép kategóriás ágyráccsal.



2021. ápr. 23. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a latex mellett vagyok. A rugós nekem hullámzik...
2021. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én habszivacsot választanék.
2021. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a rugós jobban bejött, viszont azt nagyon fontos megjegyeznem, hogy egy matracon 1 ember aludjon, különben ha egyik megfordul akkor a másik pattog, ezért van nekünk most már 1db egyszemélyes. Szivacsnál nyilván nincs ez. Ha később nem egyedül fogsz rajta aludni akkor offos a rugós.
2021. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Akkor szerintem a habot választom, mert két személyes lesz majd.

2021. ápr. 23. 21:25
 5/6 anonim ***** válasza:

A rugós kényelmesebb, nem izzadsz rajta. A habos ikea matracokat kénytelen voltam lecserélni. Amikor megvettem, baromi jó volt, aztán kezdett fájni a derekam. Vettem két epedást(külön matrac)azóta béke van..és csend.


Persze jobb kipróbálni..előbb vegyél szivacsot, ha jó, akkor nyertél. Ha később nem tetszik, akkor veszel egy epedást. Tapasztalat pipa.

2021. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A szivacsnál a 35kg/m3 jó a 28 viszont nem. Hamar kifeküdni azt a részt és észreveszed. Gondolom az az egyik réteg.

A zsákrugós ok. De a kényelmet adó habszivacs 25 borzasztóan semmit sem érő szivacs megint. Nagyon kicsi a sűrűsége, hamar tönkremegy. Keress inkább matrac szaküzletben.

A ideghabnál a sűrűség adja az élettartamot. 35 körül alább ne legyen. A kényelmet puhaságot és szellőzést, légcsatornák belevágásával biztosítják. A sűrűek, mint a memória habok, pár centibe értelmetlenek, sűrűségűk miatt melegek.

2021. ápr. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!