Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Van olyan fürdőszobabútor,...

Van olyan fürdőszobabútor, amit nem tesz tönkre a pára és a ráfröccsenő víz?

Figyelt kérdés

A sima bútorlap ugye rögtön szétnyílik. Vannak olyan, szintén valami préselt faanyagból készülő bútordarabok, amik úgy vannak bevonva, hogy az éleknél sincs "gyenge pont", és remekül bírják, de csak addig, amíg nem keletkezik valahol egy icipici, tűhegynyi sérülés. Akkor aztán a fa kidagad a bevonatból.

A nyeklő-nyakló, ócska műanyag bútorok sem kellenek, azok a nedvességet bírják ugyan, de a használatot nem nagyon.

A bambuszról nincs tapasztalatom, de lehet, hogy jó. Mit tudtok még ajánlani?



#szekrény #fürdőszoba #mosdószekrény #Fürdőszobabútor #Fürdőszoba bútor
2021. aug. 13. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

NEm tudom, nekem bútorlaból készült van már vagy tíz éve, még tökéletes állapotban.

Megfelelö minöséget kell venni, nem az olcsót, akkor nem megy tönrke

2021. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
A kerítésem jut eszembe, tölgyfából van. Rendesen le van impregnálva, 20 éve bírja a havat, esőt, napsütést, mindent és még mindig egész szép. Na szóval egy fürdőszobát röhögve kibírna egy abból készült bútor. Akácfáról már nem is beszélek.
2021. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kétféle élvédő van, a vastag ragaszthatót szokás konyha, fürdőszobákba. Hacsak nem folyatod rá a vizet többször, kibírják a bútorlapok így. Nekem is sok-sok évesek.

Másik opciód a rendes fa bútor szépen pácolva.

2021. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A párát bírják a bútorlaposok, ha nem locsolod direktbe (ahogy egyesek nálunk mosogatásnál szegény alsószekrényt). Egyébként tömör fát vegyél valamivel lekezelve (lazúr, zománc, olaj...) de azért azt se a zuhanyba állítsd :)
2021. aug. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig csak olyan helyeken éltem vagy töltöttem több időt, ahol kicsi a fürdőszoba, és ha más nem is, minimum a mosdó alatti szekrény közvetlenül a kád vagy zuhanytálca mellett van. Persze, hogy folyton ráfröccsen a víz. Én sem vagyok olyan pedáns, ha fürdés vagy kézmosás után nyúlok fel a polcra, még csöppenhet rá víz a kezemről, mert nem szárítgatom tökéletesre, mielőtt a fogkrémért nyúlok.


Nekem életszerűtlen, hogy a fürdőszobabútort ne érje víz, de lehet, hogy csak én pocskolok úgy a fürdőben, mint egy veréb a pocsolyában, nem tudom. :D


A minőséghez: amiről azt írtam, hogy tökéletes, amíg meg nem sérül a bevonat, az szerintem minőségi bútor volt, annak is tűnt. A lakás egy asztalosé volt, a bútort még ő készítette magának, és nem sajnálta magától a jó anyagokat.


Az impregnált tömörfa jól hangzik. Ha valakinek még lesz ötlete, később is örömmel veszem.

2021. aug. 13. 21:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi 5 éve a Praktikerben vásároltunk be a felújításhoz, és azóta sincs ilyen baja a fürdőszobabútornak, az ott kapható fényes fehér bútorlapok nagyon jó minőségűek! Azokon inkább a króm fogantyúk hólyagos rozsdásodása a probléma, de azokat meg ugye könnyű és olcsó cserélni!
2021. aug. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!