Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Cserépkályha újrarakás olcsó...

Lilaogre kérdése:

Cserépkályha újrarakás olcsó megoldás?

Figyelt kérdés
Kb 2m magas, 1m széles és 1m mély cserépkályhát szeretne idős hölgy újrarakatni. 80,000 Forintért csinálná meg akitől az árajánlat érkezett, ennél olcsóbb megoldásra lenne szükség. Aki már csináltatott vagy tudja mesterember elérhetőségét kérem, írja meg! Köszönöm!
2010. szept. 6. 14:06
 1/5 orsybaba88 ***** válasza:
szerintem ennél olcsóbban nem tudjátok megcsináltatni. mi jó pár évvel ezelőtt asszem 58ezerért csináltattuk. szerintem jobban megéri olyan kis kályhát vagy kandallót venni, 50-60ezerért lehet már kapni, kevesebb helyet foglal, és esztétikusabb is, és nagy meleget ad ráadásul nem is kell rá sok fa.
2010. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk új kályhára 120 ezer Ft munkadijat és a csempén kivül 80.000 Ft anyagktg-t / samott, tégla atb./ajánlottak Bp-en. Lehet, hogy a 80.000 Ft-os dij nem is olyan sok ebben a kategóriában? Vigyázzatok, nem szabad kontárra bizni, hiába olcsó ! Tűz, robbanás, füstgázmérgezés is lehet, ha valaki nem ért hozzá. Csak megbizható emberrel szabad csináltatni.

!

2010. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

első: inkább meg se szólaltál volna....a kis öntöttvas kályhákkal ellentétben a cserépkályha tartja a meleget, nem tűzforró a külseje és ugyanannyi meleghez ugyanannyi fa kell a cserép és az öntöttvas kályhához is, legfeljebb a cserépkályha lassabban adja le a hőt és tovább van egyenletesen meleg, ahelyett, hogy az öntöttvas kályha mellett dögmeleg, majd reggelre jéghideg van...


amúgy 80 körül nem olyan vészes, ha benne vannak a cserélendő cserepek és a samott, de kérjetek még árajánlatot a környéken lévő szakemberektől (semmi értelme ajánlgatnunk bárkit az ország másik végéről ;) )

2010. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a múlt héten raktam át egy cserépkályhát,nem kértem érte sokat mert egy nyugdíjas néninek csináltam.És nem vagyok kontár.Mielőtt átrakatnád először győződj meg arról hogy tisztítással nem e lehet helyrehozni.kell lenni a kályhán az alsó csempesorban mindegyik oldalon egy tisztítódugónak.Azt vedd le róla vigyázva hogy el ne törd! Mögötte kell lenni a bukó és a felmenő füstjáratnak a nyílás amin keresztül áramlik a füst.Azt kormold ki mindkét oldalon ha utána is füstöl akkor rakasd át.Ha veszprém megyében laksz szívesen megcsinálom csak írj le ide egy e-mail címet.
2010. szept. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a vaskályha nem mérhető a cserép- vagy téglakályhához!


Egy telet fűtöttem Ohra kályhával (és az nem rossz!).

3 adag fával, és 4 C fokban aludtam.

Most fűtük1 adag fával téglakályhával, és 19 C fokban alszom.

Egyszer befűtesz, és tartja a meleget.

A vaskályhát állandóan kellene raknod, ha lenne annyi fád ...

2015. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!