Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kinek mi a tapasztalata a...

Kinek mi a tapasztalata a mapelemes kerti solar lámpákkal?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos nem nagyon sikerült elsőre voltak is fenntartásaim de kiválasztottam egy 2x2400 mAh-s készüléket ami mozgásérzékelős úgy gondoltam esténként egy 20-30 percet elegendő lenne ha világítana szakaszosan azt is mert mozgásérzékelős és egy menetben olyan 30 másodpercet világít. Első nap kb 15 percet világíthatott aztán azóta meg se nyikkan igaz a nap se süt azóta de nem gondoltam hogy ezek Floridába valók csak. Van egyáltalán olyan amelyik valamennyit tud tölteni borus időben is úgy hogy képes legyen rövid időre müködni?

2021. dec. 12. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ilyen borús időben és rövid nappaloknál nem tud elég áramot visszatölteni bele. Valószínűleg az akku nem volt feltöltve rendesen és azóta sem tud beletölteni annyit, hogy rendesen működjön.

Az is előfordulhat, hogy nincs benne akkumulátor védelem a mélykisülés ellen, attól pedig egy lítium akku rövid úton tönkremegy.

2021. dec. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezeknél a lámpáknál jellemzően túl kicsi a panel ahhoz, hogy két 2.4Ah-s akkut feltöltsön! A lámpa akár éjjel is bekapcsolhatott többször! A mozgásérzékelő valójában hőmozgást figyel! Azaz képes akár szélre is bekapcsolni!
2021. dec. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen januári félhomály van egy hétig, akkor az első esti bekapcsoláskor sem tud már teljes fényt kiadni, ami nálunk van. Ennyiért ez ennyit tud.
2021. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha ráadásul kínai, akkor még a konkrét minőséggel is lehet gond. Nálam az egyik akkuja pár hét üzemelés után szétrobbant. A másik már 1 év után nem működik.
2021. dec. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekünk tök jól működnek a napelemes reflektorok, pedig mi is mászkálunk a macskák is mégis teljes fénnyel világítanak.


volt ilyenünk amit piacon vettem kb 1000ft volt az nem sokáig bírta

[link]

2021. dec. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pont ilyen van nekem is, mint az ötös válaszoló linkjében.

1,5 éves, már kétszer cseréltem benne akkut, de a napelem borítása már annyira bemattult, hogy nem tudja feltölteni. Szóval, ez a típus kerülendő.

Ötös!

Esetleg egy linket tudnál adni a jól működőről?

2021. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem jól fogalmaztam amikor azt írtam ezek a napelemes (főleg kínai) készülékek talán Floridában esetleg használhatók lennének, amúgy jól átnézve a leírt adatok alapján a következő készüléket vettem meg: [link]

Amikor megvettem sötét helyen kipróbáltam viszonylag jól működött 3 féle kapcsolóállása van 1-es mód sötétben mozgásra bekapcsol 30 mp-re, 2-es mód folyamatosan gyengén világít majd mozgás érzékelésre teljes fényre vált 30 mp-ig, 3-as mód kikapcsolva teljesen én az 1-es módban kívántam volna használni mivel az tűnne energiatakarékosnak. Több mint egy hétig nem lett kész a tartója addig ha sütött a nap kitettem napozni had töltődjön, aztán jött a főpróba felszerelve este kb, 30X végrehajtotta a mozgásra a 30 mp-es világításokat (ez ugye kb 15 percnek felel meg) ezt követően még az este átment "kukába" de gondoltam majd másnap tölt valamennyit és egy pár periódust világít de semmi nem történt. Pár nap múlva levettem megnéztem milyen akku van benne egyáltalán van e benne kettő abban is kételkedtem de 2 db lila teljesen jelölés nélküli 18650-es akku van benne. Egyébként tudjuk a kína ilyen lithium akkura képesek 18e, mAh teljesítményt is írni holott a legprofibb ilyen akku 3900 mAh teljesítményű tud lenni csak ahogy a teszteket olvastam. Nos ahogy kivettem az akkukat sajnos teljesen lemerülve voltak egyébként az 1-es hozzászólásra válaszolnám van kisülés elleni védelme oly módon hogy ha legyengül az akku nem kapcsol be tovább csak van egy nagyobb baj ebben a borús időben nem képes annyit sem tölteni amennyit szerintem a töltés rendszer visszárama fogyaszt (gondolom aki érti miről van szó annak nem kell magyarázni miről van szó). Most feltöltöttem az akkukat van ilyen 18650-es töltőm: [link]

Amúgy gondoltam rá nem e annyira gagyi az akku hogy az a baj van normális gyártmányú jelölt Samsung 1500 mAh-s akkum beletettem 1 db-ot (full feltöltve) próbára és itt jött a csalatkozás nem kapcsol be vele pedig párhuzamosítottan vannak benne az akuk tehát akár eggyel is kéne működnie.

Összefoglalva ezek csak tanulságul szolgálnak nekünk, pici a napelem szerintem a borús időben a penel által termelt áram feszültsége nem is tudja elérni a töltőfeszültség mértékét, a kínai készülékben lévő akkumulátor nem tartalmaz jelölést sem tehát a 2400 mAh-s teljesítmény nyilván messze nem igaz, a primitiv akkumulátorok önkisülése is magas lehet plusz a primitiv áramkör miatt a visszáram még szerintem világítás nélkül is lemerítené az akkumulátorokat sőt még ha márkásakat tennénk bele azt is. Az a baj ezeket a készülékeket behozni sem volna baj nekem 6000e. Ft tanulság kinlódás volt fajin tartót szereltem neki lefestettem stb, az eredmény kuka lesz sajnos így gazdagítjuk a kínai gazdaságot ha lenne minimális minőségellenőrzés ezeket behozni sem volna szabad. Talán a 20-40e.-es V-tak vagy Emos vagy Optonika stb készüléket már ilyen téli körülmények közt is tudnak esetleg működni ha van ilyen valakinek írja le így van e de így ahogy kitesszük ezeket a gagyikat az amúgy is gagyi akku lemerülés után rövid időn belül tönkremegy, természetesen valamire való két akkumulátor ebbe a készülékbe is majdnem a készülék teljes árának duplája, ime egy valamire való 18650 es akku de ebbe a készülékbe ez is csak addig világítana még az egyszeri hálazati töltés tartana: elemnagyker.hu/XTAR-21700-Li-ion-akku-vedelemmel4900mAh

2021. dec. 14. 10:09
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem jól fogalmaztam amikor azt írtam ezek a napelemes (főleg kínai) készülékek talán Floridában esetleg használhatók lennének

Ugyan már. Meg lett írva, hogy akkor ne teljesít 100 %-on, mikor télen tartósan, egy hét vagy több, félhomály van. Az meg hányszor van? Kétszer. És félfénnyel akkor is működik. Fillérekért vásárolva ilyesmit nem kell itt floridázni. :D

2021. dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valami akkor itt nem tisztán érthető, mielőtt tartójára feltettem napsütéses időben kitettem napozni mégis amikor kitettem a tartójàra összvissz kb.15-20 percet világíthatott azóta egyszer sem kb 3 napot volt így aztán kiszedtem az akkukat azok fullra lemerültek! A lemerült lithium akkumulátorok élettartama általában rövid idő alatt véget ér, max így lehet megmenteni hogy kiszerelem és feltöltöm hálózati töltővel mert azt már a saját napelemje fel nem töltené ilyenkor!
2021. dec. 14. 16:35
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Lidlben is szokott lenni 5 ezerért aminél külön van a napelemes panel a reflektortól, van egy olyanunk ami már kb 3 éve megvan és soha nem volt hogy alig vagy nem világítana.
2021. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!