Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Van, akinek van otthon kakukko...

Van, akinek van otthon kakukkos órája, vagy valamelyik családtagjánál, ismerősénél? (Természetesen nem csak díszként gondolom, hanem akinél jár is.)

Figyelt kérdés
Tudom, manapság kevésbé divat, de mindig jellegzetes marad, és jól mutat a falon. Ugyanakkor azt is megértem, hogy nem mindenkinek könnyű elaludni, ha van neki. :D

2021. dec. 31. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet szokni.

A villamos, busz, autózajok zavaróbbak.

Van ingaórám is. Negyedóránként harang üti a negyedet (1), felet(2), 3/4-et (3) és az egészet 1-től 12-ig. Éjjel is, halkan. Megszoktuk. Nagyon szeretjük, meghitt hangulatot sugároz.

2021. dec. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagynénémnek van, a Fekete-erdőből hozta, amikor ott jártak. Náluk a konyhában van, elég halk, ha becsukják a konyhaajtót, akkor már alig lehet hallani a szomszédos nappaliból.
2021. dec. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszüleimnek volt (nyugodjanak békében). Ha bezártuk a szoba ajtaját nem lehetett hallani, tudtunk aludni mellette.
2021. dec. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kakukkos órám speciel nem jár. Az az én dolgozó szobámban van. De van a házban még 5 ingaóra, ebből a nappaliban üt is kettő, meg a szuterénben is üt egy. Gyakran már észre sem vesszük. Kétévente egyszer előfordul, hogy valami filmnézés közben kezdi el ütni az este 10 órát, és éppen egy nagyon halk jelenetnél 2 mondatról lemaradunk :-) Amúgy szeretem, ha szüttyögés közben tudom, hogy mennyire gyorsan szalad az idő.
2021. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A régi kakukkost nem tudtam megjavítani, nem jár, csak dísz. Az újabb (orosz) inga még működik, csak hangos.
2021. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kakukkos nagy hibája, hogy naponta fel kell húzni, ami volt, azt eladtam. Viszont van olyan súlyhuzamú fali ingaóránk (1870-es évekből, neves budai órásmestertől), ami folyamatosan jár, szerencsére nincs ütőszerkezete (mert az úgysem lenne felhúzva). Az ütőszerkezetes ingaóránk csak lóg a falon, nem járatjuk.
2021. dec. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nálam semmi sincs a szobában, éjszaka szeretek úgy aludni, hogy semmi sem kerreg, kattog.
2022. jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!