Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nem rég vettünk egy lakást...

Nem rég vettünk egy lakást aminek az előszobája szinte teljesen le van lambériázva. Azonban enyhén le van lakkozva az egész. Amit tudni szeretnék, hogy erre lehet-e ráfesteni, illetve milyen módszerrel érdemes, kell-e valamit kezdeni a lakkréteggel?

Figyelt kérdés

Oldalt és plafonon. Sajnos sötét az előszoba nagyon és szeretnénk rajta világosítani azzal, hogy fehérre festjük.


Egyéb lakást világosító trükköket is megoszthattok. Tudom kapcsoljam fel a lámpát, de az nappal nem olyan jó érzés. :D


2010. szept. 7. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Kisebb hangulatvilágítás, szerintem maradjon barna a fa.
2010. szept. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán egy jó helyre tett nagy tükör is világosíthat.
2010. szept. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hagyd így, nem szép fehéren.

A tükör tényleg jó, és pár "elrejtett" világítótest...

2010. szept. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk a bebarnult régi lambériánál kevés rondább dolog létezik.


Ha le akarod festeni le kell csiszolni ,és mehet rá a kívánt szín, de jobban jársz ha leszeded az egészet:)

Sok helyen azért választották a lambériát, mert penészedett a fal.Nálunk 1 m magasságig mögötte állt a penész.

2010. szept. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De ha a penészre rálambériázol, nem rohad el a fa? Sőt, még jobban fog penészesedni, mert kevésbé szellőzik a lambéria mögött.
2010. szept. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát amit mi vettünk az nagyon durva volt mögötte, de kivülről nem látszott semmi, meg is lepődtünk amikor szétbontottuk.

Ez egy borzasztó megoldás, szerencsénk volt, hogy én gyűlölöm a lambéria minden megjelenését lakáson belül:)

2010. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes egy kicsit lecsiszolni, az tisztítja is. Egyébként simán megmarad rajta a festék.

Arról én nem vagyok meggyőződve, hogy ronda lenne. Nálunk látszógerendás mennyezet van, lefestettük a gerendákat fehérre, fölötte meg kicseréltük a deszkákat frissre. Mindenki sírt, hogy tönkretesszük a házat (régi parasztház), mert hagyományosan csak max. sötétbarnára szabad festeni. Aztán a végén mégiscsak elállt a szájuk, mert tök jól nézett ki az eredmény, fiatalos lett.

A fehér lambéria is szerintem jó lesz. Bár én tuti úgy csinálnám, hogy egy-két szálat (ha az a nyolcvanasévekbelifajta) más, különböző színűre festenék. Ha csak egy-két szín jelenik meg rajta, akkor az még elegáns is lehet, ha meg sok színes, akkor bohókás, vidám :)

fehérek:

[link]

[link]

[link]

2010. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ha tudtok, nézzetek alá, mert a penész nagyon egészségtelen, még ha nem is látszik!
2010. szept. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!