Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A plafonig érő-, méretre...

A plafonig érő-, méretre készült gardrób szekrények mögött nem szellőzik a fal. Mit gondoltok, ez idővel okoz problémát?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ilyen beépített szekrenyünk volt. Külön gardrób szoba is. Az ingatlant eladtuk. Az új lakásba is terveztünk egy gardrob szobát de ezúttal inkább olyan szekrényt ami nem zár a mennyezettel, hogy hátul is bejárja-, cirkuláljon a levegő.

Mi a véleményetek?


2022. jan. 23. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ház / lakásfüggő. Nálunk minden szekrény a falhoz van tolva és soha nem volt semmi probléma. Anyóséknál van vagy 30 centi a szekrény és a fal között, különben megjelenik a penész.
2022. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Penész miatt kérdezem. Nem tapasztaltam, viszont a ruháknak furcsa szaguk volt. A szekrények ajtaját rendszeresen nyitva hagytuk ha szellőztettünk Tulajdonképpen már édesmindegy, de jó lenne a jővőben ezt kiküszöbölni. Az asztalosnak ( szerintem) 5 cm -t el kellett volna hagynia a faltól, valamint alul - felül szellőző nyílást kellett volna beépítenie. Ez nálunk nem volt és más lakásokban sem láttam. A lakás újépítésű, elsőköltözéses volt, tehát a falak még nem voltak kiszáradva mikor beépítésre kerültek a szekrények.
2022. jan. 23. 18:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve olyan gardróbokat láttam, amiknek nem volt hátfala. Igaz, ezek a beépítettek voltak.
2022. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Azzal pár centivel nem mész sokra. Ha penész van, légcsere kell, oda vagy 20cm kell.
2022. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

A falhoz tolt hátfal mögött jobban penészedik a fal, mint egy beépített gardróbban, amit amúgy nyitogatsz rendszeresen.

5cm résben semmit nem mozog a levegő, hacsak nincs a szekrény alatt "bejárat", mondjuk 10cm lábakon áll

2022. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen beépített szekrényt nem szoktak külső falra tervezni, csak belső falra. Külső falra nem szabad teljesen rátolni a szekrényt sem és biztosítani kell valamennyi légmozgást, mert ha még pára is van a szobában(növények, teregetés) és nincs szigetelve a fal, akkor boritékolható a penész megjelenése. Külső falra nem toljuk rá az ágyat sem, mert az is penészedést okozhat.

Minél jobban szigetelt az épület annál kevesebb az esélye a penészedésnek, de a szellőztetés is fontos.

2022. jan. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem van plafonig beepitett szekreny, annak a fal a háta. Egy erős masszív keret és polcrendszer, amin ajtók vannak.
2022. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!