Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik jobb, a műfenyő, a...

Melyik jobb, a műfenyő, a vágott vagy a gyökeres?

Figyelt kérdés
2008. dec. 16. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nekünk selyem mű van,nagyon szép,én úgy vagyok vele hogy sajnálom az igazit,elmúlik a karácsony és a kukában végzi szegény,azért is vettünk mű fenyőt,a gyökeres ennyiból jobb hogy ki lehetültetni,ha vége az ünnepnek,már ha van hová
2008. dec. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig gyökereset veszünk , de 6-ból 3 maradt csak meg!Most is gyökereset fogunk venni és nagyon fogjuk sajnálni ha mégse marad meg kiültetés után.
2008. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Nekünk már 2 éve müfenyőnk van.Én szeretem,nem szemetel,könnyen mozdítható,leszedéskor sem szemetel és nem a kukában végzi Januárban.Az igazi fenyő illatát én illóolajokkal és füstölgőkkel pótlom.
2008. dec. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
62%

sztem a gyökeres a legjobb, vagy esetleg a vágott, ha nem zavar az, hogy egy idő után bizony eléggé hullani fog :-)

műfenyöt utálom, az ünnep valódi fenyövel az igazi, nem holmi vacak műanyaggal!

2008. dec. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Vágott mert,hamár kivágták...A gyökeres kertesházba kell,a műfenyő pedig öregeknek,hogy ne fáradjanak a diszitéssel meg a takaritással vagy nem akarnak fenyőerdőt a kertbe.
2008. dec. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Amióta felnőttünk, és nincs kisgyerek a családban, műfenyő van, kicsiként még érdekes volta fadíszítés, de így, hogy már nagyok vagyunk, és kisebb gondunk is nagyobb a fenyődíszítésnél (érettségi, nyelvvizsga, államvizsga...), praktikusabb a műfenyő, aminek ráadásul a levele se hullik. Majd ha lesznek pici gyerekeim, akkor lesz legközelebb nekem élő fenyő, de én megpróbálok cserepeset venni, és kiültetni karácsony után valahova.
2008. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk mindig vágott volt, de gondolkodunk a gyökeresen!A műtől kicsit óckodom, mert nincs annál hangulatosabb mint a fenyő illata szenteste, na meg persze a kisikálhatatlan gyanta a szőnyegből!De nem számít az igazi , az igazi!
2008. dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Én is jobban szeretném a kiültethetőt, de panelban nincs hova ültetni, úgyhogy nekünk marad a műfenyő, vágottat már korábban leírtam, mi miért nem veszünk, felnőttünk, és egyéb kötelezettségeink vannak.
2008. dec. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenki maga tudja csak eldönteni a lehetőségeitől és az ízlésétől függően.

Ha igazi fenyőt akar valaki és van rá lehetősége akkor a gyökeres előnyösebb. A vágottnak viszont intenzívebb az illata. Én pedig évek óta műfenyőt használok, mert számomra praktikusabb és az az előnye is megvan, hogy mindig jó a formája, ami az igaziról nem mondható el mindig.

2008. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Panelban lakunk, a szüleim kertes házban, de nincs nagy kertjük, így nem nagyon jöhet szóba a gyökeres. A műfenyőt nem igazán kedvelem.

Mi minden évben direkt keressük a férjemmel azt a fenyőfát, amelyiket ugyan kivágtak, de senkinek nem kell, mert csámpás, görbe, stb. Évről évre szebb fenyőfánk van :)

Amikor elmúltak az ünnepek, leszedjük a díszeket, elvisszük anyuékhoz, ahol felvágásra kerül. Aztán vagy majd egy szép tavaszi estén az első esti kiülős beszélgetős tábortüzes sütögetős vacsinál elégetjük vagy a nagymamámhoz kerül a cserépkályhába.

Egyébként ha fokozatosan visszük be a melegre és lezuhanyozzuk, akkor nagyon sokáig szép marad és a levelét sem hullajtja.

2008. dec. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!