Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Alagsori lakásban lakik vagy...

Alagsori lakásban lakik vagy lakott már valaki és milyen ott?

Figyelt kérdés

Egy műsorban láttam, amikor mutattak egy alagsori lakást Győrben. Addig nem tudtam, hogy ilyen is van. A ház régi volt, na meg elhagyott, villany nélkül, tele limlommal, viszont rendbe hozva, tatarozva és kipofozva nagyon jól mutatna.

Valaki lakik illetőleg lakott már ilyenben?



2022. ápr. 4. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
dohos, nedves, sötét...
2022. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy pince biztosan. De még az a rendetlen, elhagyott győri ház se volt sötét, amit a tv-ben láttam. Tehát te egy pincéről vagy pedig laktál benne, de nem alagsori lakásban.
2022. ápr. 4. 17:08
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha jobban tudod, akkor miért írtad ki a kérdést...???


A rózsadombon n+1 ilyen lakás van, a domboldalban.... Az utcaszintről nézve pince, a kert felől szuterén.


De a leírtak érvényesek erre is.

2022. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy meg lakberendezési újságban a hígf.st is be lehet úgy fotózni, hogy marhajól nézzen ki... :-D


De nem akarnál ott lakni.

2022. ápr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem szuterinben lakni. Az ilyen lakások sokkal érzékenyebbek. pl a vizszigetelésre, szellőztetésre stb....
2022. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ami #1 leírt, az sajnos bizonyos mértékben mindenképpen igaz. A nem tökéletes vízszigetelés miatt többnyire erősen esélyes a beázás, a falak nedvesedése. Mivel talajszinten eleve magasabb a páratartalom, ezért ez az alagsori lakásra is érvényes.
2022. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg a földszinti lakasok is szinte mindig nedvesek.
2022. ápr. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ideig óráig jól mutat de ha bármit rosszul csináltak a felújítással sokkal jobban és sokkal hamarabb tönkre fog menni mint egy emeleti.


Amiben laktam az volt az elsődleges gond, hogy még nyáron is sötét volt.

2022. ápr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm lakik félszuterén lakásban. Igaz neki alapvetően teljes értékű, nagy ablakai vannak amik parapetje az utcaszinttel egyezik.


Alapvetően mint lakás teljesen normális és élhető. Sajnos a szigeteléssel ők is szívtak, amikor vissza bontották az utat és valamit elbarmoltak előttük, akkor kezdtek el vizesedni a falak.


Amúgy nem törvényszerű sem a dohosság, sem a nedvesség. Nyilván egy szuterénnek kell a szigetelés és az akár mesterséges szellőztetés. Az a gond, hogy amennyiért ezeket jól megcsinálja az ember, vesz inkább egy teljes értékű lakást.

2022. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!