Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tudnám feldobni a...

Hogyan tudnám feldobni a szobánkat? Megoldani a problémát?

Figyelt kérdés

Megosztom a szobámat a kishugommal. Nem baj nekem,de mindig emeletes ágyat szerettünk volna (én vagyok fent). Tavaly júniusig egy tükör berendezésű szobánk volt: egymással szemben az ágyak, a szekrények. Aztán a szülinapomra a szüleim átrendezték, és kaptunk emeletes ágyat. Először nagyon örültünk, de pár hónap alatt megutáltuk. Anyukámnak volt igaza, ő mondta, hogy nem lesz jó. Szinte minden nap beüti valaki a fejét. Én egyszer annyira, hogy vérzett és bementünk a sürgősségire (szerencsére nem kellett varrni). És nincsen hova leheverednem napközben. Például mikor hazaérkezek nincsen hova ledobni magam és nézni egy filmet.Felmászni fel tudnék, de nem érdemes, mert 5 percenként vagy hívnak segíteni, vagy nekem kell valami. Nem kértem a szüleimet, hogy rendezzük vissza, hiszen nagy pénzösszeg, és tuti nemet mondanának (végülis mi akartuk). Ja, és nem tudom ti hogy vagytok vele, de én imádtam a hideg falhoz "bújni". De mostmár azt sem lehet, mert van korlát. Rendesen könnybe lápadt a szemem, miközben ezt írom, hiszen apró dolgok, de nagyon hiányzik. És kényelmetlen, kemény a deszka, és ha éjszaka le akarok mászni, akkor.....inkább nem teszem félálomban.Ti mit csinálnátok a helyemben? kikönyörögnétek? vagy mit? én egyszerűen utálom. visszasírom a régi, eredeti szobánkat.

a családban van egy olyan mottó is, hogy mindig az első a jó választás. ez megint igaz, és nem csak úgy írtam. mit tegyek?



2022. ápr. 26. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kikönyörögném, hanem szimplán megkérdezném a szüleimet, hogy nem-e lehetne eladni az ágyat, és venni kettő új, különállót. Ha esetleg van zsebpénzed/zsebpénzetek, akkor úgy is lehetne, hogy az emeletes ágyat eladni, és az abból befolyó pénzt, plusz a te zsebpénzedből, plusz esetleg a szüleid egy kicsit beleadnának, és abból venni két ágyat. Nyilván nem a legdrágább ágyat, viszont ha ugyanolyan méretűt vesztek, mint az emeletes, akkor már a matracra sem kell költeni, csupán egy jó ár-érték arányú, nem olyan drága, de még is azért nem valami vacak ágykeretet kéne találni.


Szóval szerintem ne akard kikönyörögni, hanem inkább próbálj egy megoldást találni, amibe a szüleid belemennének. Meg mást is átrendeztek? Vagyis a szekrények maradtak, szóval csak az ággyal van probléma? Mert ha csak két ágykeretet kell venni, akkor az emeleteset eladjátok, plusz zsebpénzből kipótoljátok ha van, vagy esetleg nem tudom, korai.. karácsonyi ajándékként kérni? :D Mindenesetre, szerintem ne könyörögj, hanem szimplán próbáljatok meg egy megoldást találni, hogy még is miből lehetne két új ágykeretet venni.

2022. ápr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok.


Meg a kérdésedre a válasz, hogy hogyan tudnád feldobni a szobátokat.. hát, fel lehet mindenféle kiegészítővel dobni, de nyilván egy hálószobának elég fontos része az ágy, és ha pont az ágy nem ideális, akkor tehetsz te bármit, úgy sem lesz az igazi, mert ugye neked magával emeletes ággyal van a problémád.

2022. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok ismételten.


Illetve az emeletes ágy kapcsán pedig, nem tudom, hogy milyen emeletes ágyról van szó, fogalmam sincs, hogy 50 ezres, vagy 200. Mindenesetre pl. Ikeában legolcsóbb emeletes ágy (90x200-as méretű) 55 ezer körül van, utána a következő 80 ezer. Jyskben a legolcsóbb szintén 80 ezer. Szóval nem tudom milyen emeletes ágyatok van, de viszonylag jól el lehetne adni szerintem. Illetve, az Ikeában és a Jyskben is vannak olcsóbb egyszemélyes ágyak, és nem is olyan rosszak róluk a vélemények, szóval ha eltudnátok adni az emeletes ágyat, akkor azért nem sok kellene, és kijönne két egyszemélyes ágy. Ez nagyon attól függ. Pl. Jyskben legolcsóbb 90x200-as ágy 27 ezer, Ikeában 14 ezer. Nyilván ezek a legolcsóbbak, azért nem feltétlen vennék 14 ezerért egy ágyat... mindenesetre meglepő módon a vélemények ezekről sem olyan rosszak. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy az emeletes ágy eladása + a maradékot kipótolni, és venni két új ágyat, az egy elég jó megoldás. Szerintem ezt érdemes a szüleidnek felhozni. Nekem most az nem tiszta, hogy akkor mindent megváltoztattak a szobában? Mert úgy tűnik az ágy probléma zavar téged a legjobban, és azt megoldani nem olyan zűrős. De persze ha vettek új szekrényeket, meg mindent, és azokat sem szereted, akkor nyilván drága mulatság lenne mindenből újat venni.

2022. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát az egész szobánk változott, de csak az ággyal van problémám. viszont, ha két új ágy, akkor az egész szoba borul, a bútorok nem férnének valszeg el. szóval tavaly nyáron teljes átrendezés volt. Nem hiszem, hogy újra megcsinálnák. de az ötlet jó, majd rákérdezek. Köszönöm.
2022. ápr. 26. 20:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hugod nem akar fenntre költözni? ha mást nem győzd meg hogy havonta cseréljetek.
2022. ápr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Biztos nem mennek bele a szüleid, több százezer forint lehetett berendezni, ez azért kétévente nem igen fér bele sehol. Meg macera is. Gondolom 1-2 éven belül úgyis elköltözöl vagy egyetemre mész... Szerintem ne kezdj hisztizni, mert úgyis csak veszekedés lesz belőle (bár te ismered a szüleid).

Ha van annyi hely, szerezzetek egy kisebb kanapét, heverőt, azon lehet nap közben is fetrengeni. Vagy akár párnákkal, szőnyegekkel alakíts ki egy kuckót az egyik sarokban, akkor a falhoz is bújhatsz. A helyet meg majd megszokod idővel és nem vered be a fejed. Ha alacsony a belmagasság, akkor érdemes lefűrészelni az ágyból egy keveset (már ha lehet).

Vagy beismered, hogy rossz ötlet volt és veszel új bútort a zsebpénzedből, elmész dolgozni érte, szerzel ösztöndíjat, akármi.

2022. ápr. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Én fosulin a koleszban voltam emeletes ágyban felül. Először gyűlöltem, mert az alsót foglaltam le, de kimentem pisilni és nem hagytam az ágyon semmit, mire visszaértem már jött a szobatársam családostul és nem adták vissza. Azt hittem belehalok, úgy utáltam fent.

Aztán telt múlt az idő és tökre megkedveltem, kuckózható, vendégek nem az én ágyamra ültek, tiszta maradt, és mint kiderült a menők aludtak fent 😅 osszességében a végén ugy éreztem jobb volt fent és nem bántam már

2022. ápr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!