Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ért valaki ehhez? Inkább az...

Ért valaki ehhez? Inkább az írjon, aki tud hasonlóról, v. élt már egy ideig ilyenben! Hány havonta fog kelleni kiporolni a kertben azokat a szöveteket/bársonyokat melyekkel a lányom egyik szobáját szeretnénk borítani (ősi sátor-szerű hangulat miatt)?

Figyelt kérdés

2022. máj. 8. 12:20
A kérdező szavazást indított:
Három-négy havonta elég kiporolni.
Inkább kéthavonta ajánlott.
Havonta-kéthavonta jó lenne.
Egy hónapban egyszer elég ezeket a beltérben használt, nagyon régi sátorok hangulatának imitációját elérni hivatott szöveteket vagy bársony-anyagokat.
1 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Én nem hiszem, hogy itt bárki is élt ősi sátor-szerű hangulat miatt bársonnyal borított sátorban, lakásban.

Eleve az ősi sátrakat nem bársonnyal borították, hanem állatbőrökkel, de ez most mindegy.

Hogy aztán a ti alkotásotokat mennyi időnként kell majd porolni, az a ti környezetetek feltételeitől függnek.

Vannak poros környékek, poros lakások és vannak tiszta levegőjű környékek, minimális portermelő lakásokkal.

2022. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az ősire karakter-helyhiány miatt volt szükség, először régit írtam (ahogy ez a válaszlehetőségek között is jól láthatóan ott van), így akkoriban már nem volt feltétlen szükség állatbőrökre. Ahogy valamilyen szövet áll a legelső helyen, majd csak utána a bársony. De teljesen igazad van, ennek a kiírás tekintetében tényleg mindegynek kellett volna a te részedről lennie.


Mutatok néhány példát az elképzelés megsegítése végett (mindenki másnak is), de ez sem teljesen száz százalék, mielőtt valaki ebbe az apróságba is feleslegesen belekötne.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


A hozzászólás többi részét köszönöm.


"És vannak tiszta levegőjű környékek, minimális portermelő lakásokkal."


Nem tudom egy falu, annak is - mondjuk úgy - majdnem a legszéle (nem főútvonal, hanem mellékúti ház) mennyire számít kevésbé portermelő környéknek.


Remélem - legbelül -, hogy igen! :)

2022. máj. 8. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk az 1-nek igaza van, amiket feltettél azok a sátrak belső díszítése és nem maga a sátor, de ettől függetlenül a kérdésed megválaszolhatatlan.

Tényleg a helyi viszonyoktól és az igényszintetektől függ ennek a cuccnak a portalanítása.

2022. máj. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Még véletlenül sincs, mivel nézd meg - például - az egyes, a kettes, a négyes, az ötös, esetleg hatos képeket, mindegyik maga a sátor.


Ezek régi (vagy régiest imitáló) sátrak, illetve azok szövet anyagai. Nem a mai értelemben vett egyszerű, hangulattalan, modern (tehát inkább célszerű, mintsem szép) műanyag sátrak.


Innentől a lényegre válaszolva:


"A helyi viszonyoktól és az igényszintetektől függ ennek a cuccnak a portalanítása."


Ezért írtam abbéli reményemet, hogy:


"Nem tudom egy falu, annak is - mondjuk úgy - majdnem a legszéle (nem főútvonal, hanem mellékúti ház) mennyire számít kevésbé portermelő környéknek.


Remélem - legbelül -, hogy igen! :)"

2022. máj. 8. 13:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem tudom kerdezo, en ha csak 3 napig nem porszivozok, szinte mar porcicakat kergetek, annyi por van.

El nem tudom kepzelni, hogy egy szovet, ami alapbol nyeli a port, mar kb 1-2 het utan milyen lenne.

Ha most nincs meg porallergiatok, majd lesz, az tuti.

2022. máj. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, kedves kérdező, erre magad is fogsz tudni válaszolni, ha jobban belegondolsz. Vannak ágytakaróitok, függönyeitek? Azokat milyen gyakran kell kiráznod, kiporolnod, kimosnod? Mindegy, hogy az ágyon van, az ablak előtt vagy a falon lóg valami, ugyanúgy porolódik.
2022. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kéthavonta elég bőven
2022. máj. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!