Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit ajánlotok? Szeretnék a...

Mit ajánlotok? Szeretnék a szobámba egy finom illatosítót. Gyertya? Füstölő? Stb?

Figyelt kérdés
Nektek mi vált be? Vagy mit ajánlotok?

2022. jún. 25. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
egyik sem, mert megfájdult a fejem..nálam bevált, ha egy erős, kedvelt parfümöt fújok valahol egy fotelre, vagy ágyra, szekrénybe..
2022. jún. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Takarítás, szellőztetés.
2022. jún. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Az obiban a kertrészlegen nagyon jó pálcás illatosítók vannak. Ipuro márka.
2022. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%

Én is inkább a kedvelt parfüm fújására szavaznék. Tudom, hogy a mindenféle illatosítás mostanában hirtelen nagy divat lett valamiért, de szerintem csak pénzköltés. Rengeteg ember allergiás vagy csak irritálja a különböző illat, szag. A légfrissítőkben igazoltan rengeteg káros anyag van, nem is értem, hogy szellőztetés helyett sokan miért ezekre költenek. Másrészt a mindenféle illatokat, szagokat beszívják a bútorok, textilek, de a haj is. A füstölők növelik az asztma kialakulásának kockázatát, nem véletlen zavarja az allergiásokat, olyan vegyületek vannak benne, amik irritálóak. Én allergiásként sosem tudtam megmaradni egy füstölőzött szobában sem, és már a szomszédokat kellett megkérnem, hogy csökkentsék valahogy vagy nyitott ablakkal csinálják, mert a zárt ajtón keresztül a folyosóról szivárgott be a lakásomba, sajnos, és egyszerűen megfulladtam. Bizonyos kutatások szerint meg még rákot is okozhat: [link]

Lehet, hogy Ázsiában - ahol eredetileg volt nagyon kedvelt minden ilyen termék - meg a régi világ többi részében, amikor a 100% természetes összetevők tényleg 100% természetes összetevők voltak, akkor esetleg volt valamilyen pozitív hatása, vagy legalábbis talán semleges hatása ezeknek a különböző illatosítóknak, de manapság semmi sem 100% természetes alapanyagú, hiszen minimum van benne tartósító, hogy amíg ideér külföldről ne rohadjon meg + jó legyen már pár évig a készleten, plusz a különböző egyéb laboratóriumban előállított vegyület, amik felerősítik, keverik, stb. az adott illatot szintén mesterséges dolgok. Úgyhogy én is inkább kedvelt parfümre szavaznék, vagy esetleg valamilyen illatos növény tartására. Levendula sem rossz, ha szereted. Mindenkinek más a kellemes meg a kellemetlen, valaki imádja a levendulát, valaki gyűlöli, ezt neked kell sajnos kitalálnod.

2022. jún. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!