Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen érveket hoznátok fel a...

Milyen érveket hoznátok fel a földlabdás fenyőfa mellett, ha valakit meg akarnátok győzni, hogy ne vágott fát vegyen?

Figyelt kérdés
Ő azzal érvel, hogy a vágott olcsóbb. Viszont én sajnálom kidobni- is. Meg sajnálom, hogy kivágják.
2008. dec. 20. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem bármilyen érvet hozol fel, elfogadom, egyet is értek veled, de nem fogok földlabdás fenyőt venni. Egyrészt mert panelban lakom, mit csináljak az ünnepek után vele? Kerülgetni nem tudom, mert kicsi a lakás, kiültetni nem tudom, mert nincs hova. A visszaváltós fenyőfák: szép dolog, de sajnos az a baj vele, hogy nagyon kis százalékuk marad meg.


Szóval én vágottat veszek, de mentségemre legyen, hogy minden évben megkeressük a férjemmel a legcsámpásabb, leggörbébb... stb. fát. Nekünk ezek a legszebbek. Mert sajnos kivágják őket, de utána a kereskedő a kutyának nem tudja eladni, mert "nem szabályos", valamint a legtöbb fajta karácsonyfa talpba nem lehet jól belerakni. Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy a férjem csinált egy olyan karácsonyfatalpat, amibe a leggörbébb fa sem dől el.

Hidd el, nagyon szívesen vennék földlabdásat, csak hát a körülmények...

2008. dec. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudod rábeszélni, ha van hova ültetni és ha meg akar tőle válni már 27.-én. A földlabdás meg csak akkor az igazi, ha nagyobb a labda mint amilyen szélesen elállnak az alsó ágak.-ez talán túlélné. Nem kell ebből a földlabdásból ekkora ügyet csinálni, és főleg nem egyszer egy évben. Ezeket a fákat azért ülteték, hogy kivágják-úgy ahogy a tyúkot azért keltik a tojásból, hogy megegyed.A természetvédelem nem erről szól-aki karácsonykor földlabdát vesz az azt hiszi, hogy megmentett egy fát-pedig dehogy! Inkább tavasszal ültess helyette kettőt, vagy gyüjtsd a szemetet szelektíven, és mondjuk ne csomagold be az amúgy már kétszeresen becsomagolt ajándékaidat még egy csomagolóanyagba- na ezzel sokkal több fát menthetsz meg és akár egész évben nem csak EGYSZER karácsonykor!!!!!
2008. dec. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

"Ezeket a fákat azért ültették, hogy kivágják-úgy ahogy a tyúkot azért keltik a tojásból, hogy megegyed."


Pontosan így van! Ne felejtsd el, hogy sok zalai, somogyi embernek ez jelenti az egész éves megélhetést!

2010. márc. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!