Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek nem baj, ha az...

Szerintetek nem baj, ha az újépítésű házamat antik bútorokkal rendezem be?

Figyelt kérdés
Nemrég elhunyt a nagymamám, és rengeteg bútor marad rám. (ingaóra, régi kanapé, mintás köcsögök stb...)

2022. okt. 29. 18:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%

Számít bárki véleménye?

Ha azt mondom baj, akkor nem azzal rendezed be?

Vagy csak dicsekedni akartál az ÚJ ÉPÍTÉSŰ lakással?

2022. okt. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

Azért a mázas köcsög inkább falusias, még ha régi is. Az a rusztikus dolgokkal harmonizál, de mint stílus az sem rossz.

Ha tényleg igazi antik holmik maradtak rád, akkor azok időtálló értékek, kevés lakást tudnak azzal berendezni ebben az ikeás egyenvilágban.

Csak el ne kótyavetyéld őket, mert eszméletlen áruk van, de a kereskedők szeretnek lehúzni.

2022. okt. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
97%

Ha tényleg csak a vélemény számít, akkor az én véleményem az, hogy egy modern megjelenésű házba nem való az ilyen stílus.

Egy régi polgári lakásba, magas mennyezettel, stukkaturával, két szárnyú ajtókkal viszont nagyon jól illik az antik. Oda nem tudnék Ikeás bútort elképzelni, de 1-2 modern elemet igen.


Rendezd be a házat a hagyatékkal, aztán meglátod, hogyan érzed magad ezekkel a bútorokkal. Azután még mindig eladhatod, lassan lecserélheted őket.


Mi is most állunk a lakberendezés előtt. Nekem az ipari stílus tetszik.

2022. okt. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Pl. adott egy modern konyha, fürdőszoba miegymás de a nappali tele van antik cuccal. Nekem ez fura. De ha a konyhad is régies stílusú, értsd nem a fényes felületű designer konyha, hanem mondjuk a rusztikus, klasszikus stílus, oda illene. A fürdő szintén. Nekem nagyon fura egyik világból atsetalni a másikba. Az egész házat egy stílusban kell berendezni.
2022. okt. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 veterán vas ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik amikor különféle stílusok keverednek.

A néhány éve felújított modern konyhámban az egyik nyitott polcon nagyon jól elfér a nagyikám rézmozsara öntöttvas faszenes vasalója, és tekerős kávédarálója.

Az előszobában pl. egy több mint 100 éves Thonett-szék található, nem is dísznek, hanem mindennapi használatra.

És nagyon jól elvan a nappaliban egy antik ingaóra, néhány Szász Endre grafika társaságában.


"Az egész házat egy stílusban kell berendezni" véleményhez csak annyit, több mint 150 éve ismert és elfogadott az eklektika fogalma. ;)

2022. okt. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nagyon szep lesz antik cuccal.
2022. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ízlés kérdése, csak vigyázz, hogy ne vigyél be vele farontó bogarakat.
2022. okt. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Ha valódi antik bútorok, biztos sokkal tovább kibírják majd veled, mert általában jó faanyagból készültek, ami elég időtálló.


Stílus?

A feljebb említettek egy Thonett széket, ami simán elfér szerintem egy modern házban is, a maga letisztult küllemével. (hiszen sok Thonett elvre épülő étkezőszék akad ma már különböző anyagokból, sorozatgyártásban!)


Ha tetszenek a rádmaradt holmik, nyugodtan tarsd meg. Én mondjuk javasolom a kanapénál az újrakárpitozást, amennyiben foltos, vagy ronda színűnek találod, - a hangulatot nagyon fel tudná dobni, a modernebb irányba. (ha már modern a ház).


Még talán azt javasolnám, hogy ne akarj mindent mindenképp megtartani, a sok komorabb hangulatú bútortömeg, könnyen összenyomhatja, sötétítheti a teret, ami szemnek már kellemetlen lehet egy letisztult külsejű háznál.

2023. okt. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!