Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Gázkazán tisztítás: tényleg...

Gázkazán tisztítás: tényleg kell évente tisztítani, vagy ez csak szokásos mellébeszélés?

Figyelt kérdés

Még akkor is kell tisztíttatni, ha új?(2-3 éves) Mert olyat is hallottam, hogy csak azért terjesztenek ilyen híreket, hogy a gázosak keressenek pénzt...és nem lesz semmi gond a gázkazánnal, még hogy ha nem tisztították.

Kérem segítsenek! Nem tudom, megéri.e 12ezer forintokat pazarolni erre....


2010. szept. 29. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én minden évben begyujtás előtt átnézetem. Fontosabb a biztonságunk,mint a pénz.

Volt olyan év,hogy nem tudtam begyujtani. A szerelő megállapította,hogy pókok költöztek bele. De volt olyan is,hogy tönkrement benne egy alkatrész!

Ezen nem érdemes spórolni.

2010. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!
2010. szept. 29. 18:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha beindul, én nem fizetnék... Különösen akkor, ha egyébként is külső levegős (turbós, kondenzációs), mert akkor aztán különösen kevés baj esethet...
2010. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Harmoka ***** válasza:
100%
Nekünk még a régifajta kazánunk van (nem kondenzációs) de minden ősszel kitisztíttatjuk. Beindul most is, ha begyujtom, de ha nincs évente kitakarítva előfordul, hogy év közben többször leáll, ha ki van tisztítva ez nem szokott előfordulni. Az egyéb hibalehetőségekről nem is beszélve.
2010. szept. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja érdemes évenként egyszer főleg beüzemeltetés előtt átvizsgáltatni kitisztítani.Nekünk egy 15 éves kazán van és minden évben tisztíttattuk és még a mai napig jól működik.A konvektoroknál is érdemes évente egyszer kitakarítani mert szerintem többet ér az ember élete mint pár ezer forint.
2010. szept. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, hasznos volt!!!!
2010. szept. 30. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!