Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ki használ a lakásában párásít...

Ki használ a lakásában párásítót? Szeretnék venni egyet, milyen típusút ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap beszélgettem ismerősökkel, egy átlagos munkanapon 5-6 órát is beszélek és mostanában egyre kegyetlenebb az utolsó 1-2 óra, kicsit úgy érzem, hogy fáj a torkom, a hangom épp nem megy még el, de roppant kellemetlen. Lényeg, hogy az ismerőseim egy párásító beszerzését javasolták, viszont 10-15 perc böngészés után arra jutottam, hogy egyáltalán nem tudok dönteni, hogy melyik lenne a jó, mi a jó márka.

Köszönöm előre is a segítséget!



2023. jan. 22. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Először vegyél egy páratartalom mérőt, lehetőleg olyat, amin nincs még hatszázezer más funkció, ami a pontosság rovására mehet. És figyeld meg, mi az az érték, aminél fizikai panaszaid jelentkeznek, mert nem biztos, hogy tisztán a nedvességgel van összefüggésben. Feltételezem, hogy hidegpárásítóban gondolkodsz, ami nyáron se fűti fel a lakást gőzzel. Az ultrahangos csak egyszerűen beporlasztja a vizet a légtérbe, ami onnan elpárolog. Ami az előnye, az a hátránya is: bármit a levegőbe juttat, ami a vízben van és elég könnyű, tehát kulcsfontosságú, hogy a készülék belsejét jól lehessen tisztítani. Erre sajnos gyakran sort is kell keríteni, hogy tényleg ne penészspórát porlassz be pl.
2023. jan. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ezt először mindenképpen megnézem.
2023. jan. 22. 23:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először valóban a páratartalmat mérd meg. Száraz levegő a szemnek, orrnyálka hártyának sem tesz jót. Nem biztos, hogy a torkod problémája innen ered.

Nálink hidegpárásító volt a gyerek miatt kis korában. Jó volt a célnak. Mérte a párát, volt intenzitás -fokozat állítás is rajta. Úgy 3 liter a tartálya. Jól lehetett tidztítani.( penész spóra a levegőbe van, oda juttani már nem kell)

[link]

Ilyenünk volt.

2023. jan. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm, igazán hálás vagyok. A keresésre ilyen 3-7 ezer körüli, furábbnál furább kinézetű apró cuccok jöttek ki leginkább, ez már ránézésre is komolyabbnak tűnik.

Reggelente / éjszaka úgy kelek sokszor, mintha kiszáradt volna az egész fejem-arcom-orrom-torkom, ezért gyanakszom erre első körben.

2023. jan. 23. 13:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tartalmazzák a párásítható lég m3 is, ezt nézd meg. Az asztali kicsik csak mutatóba jók és esetleg illóolaj hozzáadásával illatosítani.

Az ultrahangos ecettel tisztítható. Ne tedd bútorra, vagy könyvek közelébe, mert átpárásodhatnak.

2023. jan. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló panaszom, kérdező.

Ugyanígy gondolkodtam párásítón.


DE: előtte vettem egy hőmérséklet és páratartalom mérőt is (pontosabban 2-t, a lakás két pontjára)- darabja valami 2-3 eFt volt (elemes)- épp most láttam majdnem ugyanilyet a lidl-ben, 2.999 Ft-ért.


(Slussz poén: a páratartalom rendben volt, van - nem ez volt a gond..)

Szóval előbb mérő, amit legalább 2 hétig használsz (legyen fűtés, mosás, főzés, szellőztetés, normál élet)

2023. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés olyan lakásban voltam még, ahol az alacsony páratartalom okoz gondot. Inkább a magas szokott. Divat lett párásítani,jó kis gépek vannak. De nagyon nehéz kiirtani a penészt,ha egy párás lakásra rápárásítasz. Ha ilyen sokat beszélsz egy nap, gondolom semmi nem fogja megoldani. Állítólag csoki,méz jó lehet,de ki tudja. Én multkor elolvastam egy 30 oldalas mesét a gyereknek,a végére elzorzult a hangom.
2023. jan. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 köszi, azért jó, hogy nem vagyok egyedül. :D

#7 Hát nézd, az biztos, hogy sokat tartózkodom a lakásban, majdhogynem egész nap. Ok, szellőztetek valamennyit, de ilyen időben nem sokat. Home office, ha úgy tetszik, magántanítok, vagy jönnek a diákok, vagy online órát tartok, tizenéve csinálom és nem volt eddig bajom semmilyen szinten. Most viszont hetek óta (gyakorlatilag idén végig) fennáll ez a roppant kellemetlen torokszorító érzés, az orrom tele - már elnézést a grafikus leírásért - száraz fikával reggelre, sokszor arra kelek, hogy teljesen száraz a torkom.


Mérőt rendeltem, rövid időn belül kiderül.


Nagyon köszönöm ismét mindenkinek a hozzászólását!

2023. jan. 27. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!