Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Konyha bútor csináltatás...

Konyha bútor csináltatás előtt állunk! Mit igen? És mit nem ajánlottok?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 18. 20:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Magasfényű fehéret vagy capucino szint szeretnék! U alakban
2023. ápr. 18. 20:59
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne fehéret...

Szóval először is mekkora hely van az u alakhoz?(a hány nm az most csalóka lenne)az u nyitott részén gondolom ajtó van? Ablak?

Plafonig lehet gondolkodni?(függ az ésszerű magasságtól is)

Én próbáltam megtervezni a szintén u alakú konyhám bútorait, de a végén mégis lakberendezőt hívtam(attól a cégtől, akiktől szerettem volna a bútort)..

Az ő segítsége nélkül nem tudtam volna álmodni..

Ez húsz éve volt, azóta is élmény a konyha.


Na persze egyedi szín, nagyobb asztallap,fiókkamra,rejtett szemetes, spec. nagymedencés mosogató, stb...stb...


Eszméletlen drága volt, de nagyon megérte...perszea bútor összeszerelése nem volt egyszerű, három asztalos három napig szenvedett..(főleg a hosszú asztallal)


Ezt azért írom, hogy nem egyszerű, de barominagy öröm egy barátságos, praktikus, mindnben kézreálló konyha

Ráadásul az enyém kicsi, csak 13 nm, de mellette van a 20 nm ebédlő.


Mit igen? Legyen beépítve egy tűzhely, egy hatalmas hűtő, mosogatógép, a mennyezeten elszívó(csendes, világítós, turbós)..


Mit nem?


Hogy a bútorok ne érjenek a padlóig. Én balamennyit lábra tetettem, a nejem a mai napig áldja az eszemet. Ne legyen mindenfélének más színe..vagy tejeskávé szín minden, a gépek rozsdamentes acélból..

(a hűtő beépíthető egyedi darab)

Ja, a padlóburkolat színe passzoljon a bútorhoz. Az én lapjaim 40x40-esek, széles fúgával, ahol lehet, ott falszegély.


Nekem ennyire futotta.


Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam.

2023. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindent lehet, csak pénz kérdése!
2023. ápr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

"Magasfényű fehéret "


A legjobb tanács, hogy először el kell dönteni, hogy mutogatni lesz, vagy napi szinten használni is szeretnéd??!

2023. ápr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem magasfényű fehér van. Én nagyon szeretem, könnyű tisztán tartani,lefújom ablak tisztítóval és papirtörlővel letörlöm.Én is dilemmáztam , olvastam pro és kontra véleményeket.Nem bántam meg.
2023. ápr. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Nekem magas fényű kasmír frontjaim vannak, ennél egyszerűbben és könnyebben takarítható felület nincs a házban. Nálam az ablakpucoló mikroszálas törlő kendő vált be.

Amit ajánlok:

- nagy medencés mosogató flexibilis csapteleppel. Bármit könnyen el lehet mosni benne.

- Szabadon álló hűtő, a beépítettek semmire sem valók méretileg... csak jóbban néznek ki mivel kitakarja a front.

- Plafonig érjen a felső szekrény, ez rengeteg kacatot elnyel. Nem csak konyhai dolgokat, hanem bármit.

- indukciós főzőlap nagyon jó, de figyelembe kell venni a költséges edényeket. Nekem a tefalnak a felsőbb kategóriás termékei nagyon beváltak.

- A gőz sütő megéri a felárat!

- Sok fiók legyen

- Az elszívót méretezni kell, de 600 m3/h alattit nem érdemes venni. A sajátom 720 m3/h-s


Amit nem ajánlok:

- sarok valalatok, mert drágák, és oda úgy is olyan dolgokat fogsz rakni amiket ritkán használsz.

- kamra vasalat jó, de drága, viszont egyszerű fiók vasalatból készült kamraszekrény kb a harmadából kijön. Funkciója pedig ugyan az, használhatósága sem rosszabb.

- egyszínű homogén munkalapot messziről kerüld, minden meglátszik rajta, és nagyon nehéz takartani.

- Ha szigetbe rakatod a főzőlapot, akkor sütő még véletlenül se legyen mögötte, mert elfújja a főzőlapon lévő ételek szagát az elszívó elől.

2023. ápr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

1,80×1.80×1,60 így lenne az u alak és ez plafonig beépítve ami 2,50.Mosogató tálca fölött 60×150 és nyújtott ablak

Igen azt én is úgy szeretném hogy lába legyen a szekrénynek!

2023. ápr. 19. 09:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Az már nyilván alap, hogy lassan záródó fiókok és ajtók legyenek - ez nagyon szuper! -, de ma nagyon divatos az érintésre nyiló-záródó ajtó/fiók, de szerintem ezt mindenképp hagyd ki! Különösen mivel magasfényű bútorod lesz ( hacsak nem gondolod meg magad mégis! ), minden kinyitás-becsukás újjlenyomata ottmarad. Aztán ha csak úgy megállsz a konyhapult mellett, elfeledkezel róla, és nekidőlsz, már nyílnak is az ajtók.

Szóval valami szép fogantyút válassz inkább hozzá.

Ahogy már előttem is írták, mindenképp plafonig csináltasd a felső szekrényt. Én három színből dolgoztam a konyhában: A konyhabútor teste egyszínű (sonoma tölgy). A munkapult fehér márvány színű és ugyanilyen a padlóburkolat. Nekem konyha-félszigetem van, és ennek az asztal része fekete márvány, és ugyanebből a színből van a konyhai hátlap. Most nyilván a színek nem érdekesek, mert ízlés dolga, csak azt akarom mondani, hogy gyönyörű, hogy a színek visszaköszönnek a különböző felületeket. És tökéletesen harmonikus egységet alkot az egész konyha.

Én is maximálisan indukciós-tűzhely párti vagyok. Még akkor is ha esetleg be kell szerezned egy-két új edényt, mindenképp ezt ajánlom.

Nem tudom milyen stádiumban áll a terved, én a SketchUp programmal terveztem az egész konyhámat (és az egész lakást). Soha nem dolgoztam semmi ilyen programmal, teljesen amatőr vagyok, de nagyon jól használható, tökéletes látványtervet készítettem, és így nem voltak félreértések, pontosan olyan lett a konyha, ahogy megálmodtam. Meseszép. :)

2023. ápr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is magasfényű fehéret választottam volna szívem szerint, csak baromi drága volt. :D
2023. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne legyen fekete a munkalap.

Ne legyenek az alsó szekrények polcosak, minden fiókos, kihúzható legyen!

Ha ikeában gondolkodsz, fontold meg jól, hogy tényleg rájuk akarod-e bízni, hogy össze is rakják, vagy inkább másvalakire, mert rengeteget kell várni rájuk, aztán meg esetleg mehetsz reklamálni...

2023. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!