Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik izzó a legkíméletesebb...

Melyik izzó a legkíméletesebb a szem számára? Milyet vegyek? Ez jó lesz?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyon kicsi a szobám. 1,5 méter széles, és 4 méter körüli a hossza.


2023. máj. 12. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Legkíméletesebb az a normál izzószálas..

A led es lámpák sok eserben villódzanak, olyan gyorsan amit nem veszel észre de fárasztja a szemet. Telefon kamerát kapcsold be videofelvételt és úgy tudod ellenőrizni.

2023. máj. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nemaRendőrség ***** válasza:

@1

A normál izzószállas ugyanúgy villódzik. Egy rendes led, amiből nem spórolták ki az anyagot nem fog.


De abban igaza van, hogy ki kell próbálni, telefon lassított felvétel funkciója mit lát.

Mi bejártunk egy csomó boltot, kipróbáltunk egy csomó ledet, gagyitól philips-ig, mind villogot mint a vakegér. Aztán megtaláltuk amit kerestünk, reggel beküldöm

2023. máj. 13. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A normál izzó a tehetetlenség miatt izzásba marad, így nem zavarja a szemet.

A ledre rá írják sokszor, hogy villódzas mentes, az azt jelenti, hogy olyan magas a frekvencia, hogy a szem nem veszi észre.

A mai tv, monitor, telefon kijelzők is villognak, mert frissítik a képet, de ott dolgoznak(60-90-120Hz) ahol nem reagál rá a szem.

2023. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyományos izzót, én azt használok. Tudom, hogy többet fogyaszt, mint led-es, de nem érdekel.
2023. máj. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Normál izzót lehet még kapni valahol? Csak kapcsoljam be a telefonon a videófelvételt? Lassítást hogyan tudom beállítani rajta, vagy az nem kell? Csak a kamerát bekapcsolni nem elég?


2.: Akkor várom a beküldést. A vakegér hogy tud villogni, vagy ezt mire mondják? Nem számítottál rá, hogy ezt is megkérdezem, ugye? :D Nem kell írni, hogy hülyeségeket kérdezek, tudom én azt :)

2023. máj. 13. 12:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell video felvétel. Csak egyszerűen a kamerán át nézd az izzót, monitort stb.

Bizonyos távolságon bejön, mert csikos lesz a kép, villodzó.

De sajna ez kicsit ott bukik, hogy olyan frekvencián amit a szem nem vesz észre, azt is kimutat.

A fénycsó pl brutális a hossza miatt.

2023. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nemaRendőrség ***** válasza:

Kanlux xled.

Nehéz volt megnézni, mert 4 méter a belmagasságunk, és nem olyan hosszú a csillár.


[link]

Nekünk ilyen az ami villog (iphone lassított felvétel), ennek vagy kitéve minden lámpás percben

2023. máj. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem itthon az izzókat, és egyik sem villódzik. Van kb. 4-5 csillár, biztos nem mindegyikben ugyanaz az égő van. Szóval felvettem videóval ahogyan világít (nappal), és miután lejátszottam, nem vettem észre villódzást. A laptop egy kicsit villódzik egyébként.
2023. máj. 14. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!