Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit tanácsoltok?

Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Most vettem pesten egy újépítésű lakást, most készült el, június elejétől költözhető. Nem lesz berendezve, azt majd nekem kell. Mit tanácsoltok hogyan vágjak neki? Érdemes vmi szakemberhez elmenni? Vagy vmilyen designer programmal kezdjem el tervezgetni. Tud valaki ebbe segíteni, van ebbe tapasztalatok. Köszönöm a válaszokat előre is.


F/24



2023. máj. 21. 12:54
 1/6 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Ha van rá pénzed és nincs hozzá kedved akkor a szakember jó dolog.


Mi olyan emberek vagyunk akiknek pár hónap után mindig változik valamit a lakása, illetve mi élvezzük is a tervezést a feleségemmel így mi magunknak oldottuk meg

2023. máj. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából időm lenne rá, csak még nem csináltam soha ilyet, családba se volt így rá nagyon példa. Nemtudom mikre érdemes figyelni vagy hogyan álljak neki
2023. máj. 21. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem józan ész alapján hozható. Ott van előtted a tervrajz, kitalálod, hogy szeretnéd. Eddig is éltél már min. 1 helyen, van elképzelésed, hogy mit szeretsz vagy nem szeretsz benne. Én valószínűleg először elmennék 3-4 bútorboltba, hogy hol, milyen bútorokat milyen áron lehet kapni, aztán kiválasztanék egy típust, ami a bútoraim gerincét adná. Először elég csak az alapdarabokat kiválasztani, lakva jössz majd rá, igazán mikre lesz szükséged.

Amikor én rendeztem be utoljára lakást, ezeket vettem első körben: ágy, ruhásszekrény, dohányzóasztal, 2 félig nyitott félig zárt szekrény, 2 nyitott szekrény, 2 derékig érő polcrendszer, 1 gurítható kisasztal

- kaptam kölcsön egy ülőgarnitúrát, mert egy rokonom nem tudta hova tenni, én meg pontosan tudtam, hogy mit akarok, de az akkoriban nem volt elérhető.

Azóta vettem még kb. ennyi bútort az évek alatt, Persze, nem egyszerre, hanem mindig csak 1-2 darabot, főleg kisbútorokat, de 2-3 nagyobbat is. Meg pótoltam az ülőgarnitúrát.

2023. máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézegess szép berendezett lakásokat. Pl apartmenttherapy oldalán, pinteresten Ments el képeket amik tetszenek. És keress olyan bútorokat amik a neked tetsző ízlésvilagnak megfelelnek. Nem kell teletömni a lakást, kell egy kanapé, szerintem jó ha kinyitható, kell egy duplaágy, jó minőségű gardróbszekrények, étkezőasztal, négy szék. Ha otthonról dolgozol akkor szerintem állítható magasságú íróasztal és egy irodaszék. Ha vannak könyveid, dísztárgyaid, akkor könyvespolc. Szerintem ennyi az alap. Nem kell túlzsúfolni a lakást, és tök jó ha nem egy bútorgarnitúrat valasztasz hanem régi és új bútorokból vegyesen egy egyedi különleges lakást rendezel be. Nagyon jópofa lámpák vannak, azokkal sokat tudsz dobni a berendezésen, meg vehetsz olyan képeket amik tényleg tetszenek nem csak azért veszed őket, hogy lógjon valami a falon. Ahogy momdtam, Szerintem nézegess külföldi lakberendezési oldalakat, meglátod mennyire jó dolgokat lehet létrehozni egy kis fantáziával. Egy jó lakást nem lehet 5 perc alatt berendezni, adj magadnak időt.
2023. máj. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el nézegetni lakásokat, házakat hogy hogyan vannak megcsinálva. Ingatlan hiretéseket is nézegethetsz. És a jó, neked tetszó ötleteket csináld meg magadnál.

Én azt javaslom saját magad csináld amit csak tudsz, mert úgy lesz a személyes, úgy lesz a tiéd. Ha bemész a készen berendezett házba, olyan lesz mintha egy szállásra mennél be ami nem a tiéd, csak ideiglenesen laknál ott néhány éjszakát.

2023. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat, ötleteket. Szerintem most így nyáron belevágok és egy szép lakást, számomra tetszőt kihozzok a helyzetből
2023. máj. 22. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!