Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit tanácsoltok, ha nem...

Mit tanácsoltok, ha nem tetszik egyetlen készen kapható konyhabútor sem igazán?

Figyelt kérdés

Állítólag asztalossal készíttetni sokkal drágább, de a neten nem találtam árlistát. Árban ilyen lapraszerelt bútor árban gondolkodom. Már nem tudom mi tévő legyek, az összes új és használt hirdetést is megnéztem de egyszerűen egyik sem fog meg!

Ami volt elképzelésem színben már abban sem vagyok biztos...


2021. márc. 13. 11:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Csináltassál, tényleg szépet lehet. Lakástulajom is csináltatott.
2021. márc. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ez esetben fogalmam sincs hogyan milyen úton induljak el.
2021. márc. 13. 11:41
 3/22 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszem el, hogy a Google konyhabútor képeinél nem találsz neked tetszőt!

[link]


Ha találsz és kiválasztasz egyet, akkor ha Magyarországon készen kapható megveszed, ha külföldi, megcsináltatod!

2021. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Amik készen vannak, azok mind budget kategóriások általában, nem véletlenül. Fix méret, fix minták, cserébe olcsók.

Igazán szép csak az egyedileg, méretre készített konyhabútor lesz, de annak ára van. Árlistát nem igazán fogsz fenn találni, mert ezt így nem lehet beárazni. Keress egy asztalost, felméri a konyhát, munkadíjra már így lehet kalkulálni. Az ár másik fele pedig a te választásodból tevődik össze: konyhabútor frontja, munkalap, szerelvények. Ezek között többszázezer forint is lehet (vagy akár milliós) az igényeidnek megfelelően.

2021. márc. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
18%

Nem drágább, ha csináltatod, de legalább olyan lesz amilyet akarsz.

A lapraszerelt bútor ár az mi? Ikea konyha árban az asztalos is megcsinálja, csak jobb bútorlapból.

Az olcsószarbútorlap leggagyibbélfoliás konyhabútor meg azért olcsóbb, mert annyit is ér.

2021. márc. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%

Az IKEA-nál is több árkategória van, így azért ez nem feltétlenül igaz, de részben mégis. A drágább kategória már az, amennyiért egy asztalos is megcsinál egy minőségibb bútort.

Fel kell hívni egyet, mérje fel és adjon ajánlatot.

Vagy be kell menni egy konyhastúdióba, ott azért lehet találni egyedibb igényeknek megfelelő elemes bútort is, ami jól összeválogatható és helyszíni beépítést is vállalnak olyan takaró elemekkel, mintha az pontosan oda készült volna.

Ha az olcsó blokk konyhákra gondolsz (3 méter 100 ezer forint), na azzal semmi nem veszi fel a versenyt, de az olyan minőség is.

2021. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%
Mi pont vagyunk túl rajta. Én is egy évig készültem rá.
2021. márc. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%
Bocs, véletlenül elküldtem. Tehát most lettünk túl rajta. Olyan a konyhám, hogy U alakú és a két szára is behatárolt hosszúságú, tehát csak egyedi jöhetett szóba. Asztalossal csináltatva kész kín kivárni és horror árban van. Találtam olyan bútor boltot, ahol lehet úgy rendelni, mint a legóban. Kaptam egy vastag katalógust, ezer féle fajtával, mérettel színnel és összelegóztam, hogy milyet és milyen méretet kérek. Így is volt mit kreatívkodni, de az már házilag megoldható. Mondanom sem kell állati szép!
2021. márc. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én bútorokat készítek, tapasztalatból tudok írni pár dolgot.

Lapraszereltből is van több kategória. Pl az Ikeás nem rossz, ha kiszállítással, összeszereléssel kérik, akkor kb egy árban van azzal, amit mi csinálunk készre. Vannak a Praktikerben, meg hasonló helyeken lapraszerelt bútorok, egy ismerősöm vett 2ilyet 120.000 Ft volt, hazavitte, összerakta belőle a konyháját, még csináltunk neki egy sarokelemet 45.000-ért. Ezt mi kb. 350.000-ért csináltuk volna meg. A minősége 10/3, de végülis bútor.

2021. márc. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
24%

Én félbehagytam.:)

Darabonként kell összeszedni az alkatrészeket:

szerelvények, előlap, bútorlap, munkalap, mosogatótálca, csaptelep, fogantyúk, és sajnos nincs olyan kiállítóterem, ahol mindezt össze tudnám nézni.

Esetleg Abonyban.

Menet közben 2 problémám megoldódott, mert 2 bútorgyár is újított és elkezdtek új munkalapokat és bútorlapokat gyártani, amikkel elégedettebb vagyok. De belefáradtam és félbehagytam.

Most viszont jobban ráérnek az asztalosok - az is gond volt, hogy rogyásig voltak munkával, sokáig készült, magyarázni, konzultálni meg nem volt idő, kisebb bútorokat nem vállaltak el, stb.

Megvettem az előlapot és a fogantyúkat és eltettem...:)

Segítek, amiben tudok, ha kérdezel.

2021. márc. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!