Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Elég lehet ilyen LED?

Elég lehet ilyen LED?

Figyelt kérdés

Regisztráltam a LED-csereprogramba. Kaptam egy szerződéstervezetet, amiben azt írják, hogy 100-as hagyományos izzók helyett 11,5 W-os LED-izzót kapok, ill. a 75-ös izzók helyett 9 W-osat. (E 27)

A neten viszont olyanokat írnak, hogy 100-as izzónak 15 vagy 18 W-os LED felel meg.

Lehetséges, hogy a neten szereplő adatok már régiek, és mégis elég lesz a 11,5 W-os LED?

Mert ha nem, akkor, ugye, ezeket nem fogom tudni használni, legfeljebb a 11,5-öseket a 75 W-osak helyett. Bár úgy néz ki, nem fogják ellenőrizni a felhasználást, de a szerződésben erre nézve nincs semmi konkrétum, hogy ellenőrzik-e.


2023. jún. 1. 06:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

bocs, én csak antitálentum felhasználó vgyok, így olvasd amit írok..


Ezekkel a Wattokkal bajban vagyok, mert én a lument nézem, és esetleg az ahhoz tartozó felvett Wattot..

Régi led használó vagyok, régebben még ugyananmyi lumenhez több Watt lellett.

A lakásomban 800, és 1300 lumen közötti E27-es lámpák vannak, az udvari és garázs reflektorok 10 Wattosak(nem tudom a lument)

Ezeket mind vagy az Auchanban, vagy az Aldiban vettem.

Tudom a kérdés nem ez, de én így nézem...a technika állandóan fejlődik, még e téren is nő a Watt/lumen arány..(bár kis mértékben)


Döntés előtt megnézném az áruházban kapható E27 dobozán az adatokat


Bocs, hogy belepofáztam.

2023. jún. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szín miatt is változik a lumen. Olyant adnak amit adnak. Ingyen kapod. Ők meg kitalálták, mit mi helyett....
2023. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nyilván minősegtől is függ, szerontem a 100W hagyományoshoz a 15W LED melegfehér van legközelebb.

A hidegfehérből eleg a 11W is, úgyis zavarja a szemet túl világosnak érzed, de nem látsz jobban.

2023. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ha tényleg nem ellenőrzik, akkor majd valamikor, valahová berakom őket, ha esetleg nem is lesznek elég erősek oda, ahová adták...

2023. jún. 2. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!