Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Igaza van a páromnak,hogy...

Igaza van a páromnak,hogy amelyik ablakon van redőny,oda nem kell sötétítőfüggöny?

Figyelt kérdés
A szoba,amiről szó van,olyan,hogy van egy kis fa ablaka, a másik műanyag,fehér ablak. A fa ablakon,mivel nincs redőny, így kapott sima,és sötétítős függönyt is. Amin csak a függöny van, redőnnyel,azon nincsen sötétítőfüggöny. Valóban igaza van abban,ha van redőny,akkor nincs szükség sötétítő függönyre? Viszont ez így meg nem egységes,és az vele a bajom.
2023. jún. 3. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha szerintünk se kell akkor elfogadod?

Ha neked adunk igazat akkor el fogsz válni?

2023. jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen szabaly szerintem. Valoszinuleg nem lesz ra szukseg, de ha szeretnel, akkor tehetsz oda is sotetito fuggonyt, es akkor egyseges es esztetikus lesz. Nem erdemes sokaig ezen vitatkozni. En is elkezdtem vitatkozni a parommal ezen. O akart fuggonyt, en nem, igy megegyeztunk, h o veszi le, o mossa, es o teszi vissza :D Sajnos nalunk a fuggony nagyon sok port vesz fel, nem a termeszet kozeleben lakunk.
2023. jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi erdő mellett lakunk,és rengeteg port felvesz.
2023. jún. 3. 13:18
 4/12 anonim ***** válasza:
Oh, akkor talan jobb, ha nincs. (???)
2023. jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk,lehet,hogy akkor csak egy porfogóval több lenne. Viszont, valahogy az a típus vagyok,aki görcsösen ragaszkodik az esztétikus dolgokhoz. A két első ablakon a függönyök is egyformák.El nem bírnám viselni,ha nálunk két teljesen különböző mintás függöny lenne felrakva.
2023. jún. 3. 13:28
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Igaza van.A redőnnyel be lehet sötétíteni
2023. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
A redőny ugyan úgy sötétít ha nem jobban (attól függ, hogy milyen sötétítő függönyt raktatok fel). Egyébként a redőny jobb is, mert az üveg előtt sok hőt fog meg. Szóval én is feleslegesnek tartom a plusz sötétítő függönyt.
2023. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Technikailag teljesen fölösleges. Hogy esztétikailag kinek mi tetszik, az pedig egyéni preferencia kérdése és nem egzakt dolog. Még, ha 10 női magazin meg is írja, hogy szerinte mi az esztétikus(két év múlva meg az ellenkezőjét).

Röviden: két eltérő ízlés ütközik, ebben nem lehet igazságot tenni. Az anyagi érvek a függöny fölöslegessége mellett szolnak. De annyira nem nagy összeg, hogy ez feltétlen döntő legyen.

2023. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Minden ember más és más.
2023. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor a sötétítőfüggöny csak az esztétika kedvéért van, ha van. Kelleni nem kell, de akinek tetszik, tehet.

Funkcionálisan akkor kellhet mégis, ha mondjuk olyan vagy mint én, hogy nyáron nem szeretsz sötétben ébredni, hanem jobban esik, ha a (nem annyira fényzáró) sötétítőn át kellemesen beszűrődik a napfény. Emiatt én is csak télen használom a redőnyt arra, hogy este ne lássanak be, nyáron viszont csak a függönyt húzgálom, a redőny pedig nappal félig leeresztve a szoba felmelegedését gátló napellenzőként szolgál.

Illetve még egyvalamire jó a függöny: arra az esetre, ha elromlik a redőny. Mondjuk lustábbaknál ez elodázza a redőny megjavíttatását - egy helyen nálunk is. :)

Amúgy ízlések és pofonok. A párodnak igaza van, kelleni nem kell. De ha zavarni nem zavarná, akkor nyugodtan lehet (főleg ha nem drága függönyről van szó), nem tiltja a törvény.

2023. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!