Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Sütő és főzőlap vásárlás...

Sütő és főzőlap vásárlás előtt àllunk illetve mosogatógép.. De teljesen elvesztem, indukciós felé hajlunk, de tapasztalatokat és véleményeket szívesen fogadunk. Ki milyet javasolna? Márka, típus stb.. mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 30. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Indukciós csak átmágnesezhető aljú edénnyel működik. Ezt ellenőriztétek a meglévő lábosaitokon?
2023. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Indukciósra váltottam kb 8 hónapja, felezte a főzési időket.

Viszont ehhez új edényeket kellett vennem, mert az olcsó fajta "indukciósra is jó" típusúakkal csak szenvedés volt.

Ezzel viszont teljes mértékben elégedett vagyok:

[link]

nem is túl drágák, sajnos én még 90000-ért vettem... mert halogattam, jó a régi stb. Még veszel pár kiegészítő edényt, serpenyőt és összesen 100000-alatt nem igen úszod meg a műveletet.

2023. jún. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Sütőnél és mosogatógépnél ne vessz el a sík funkció között, nem fogod a legtöbbet soha használni.

Az a pár legyen jó amit rendszeresen használsz majd. A mosogatógépen legyen gyors, rövid program is, mert felesleges mindent 3 óráig mosogatni.

A sütőben sem biztos hogy kell a grillező meg hasonló.

Legyen energiatakarékos, könnyen tisztítható!

Az indukciós főzőlap szerintem nem jó, de van aki szereti. Viszont nemrég belefutottunk, hogy hiába volt elvileg az edény alkalmas az indukciós főzőlaphoz, még sem lehetett használni, tehát valóban kell a direkt ehhez való edény.

2023. jún. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2+

Mosogatógép olyan legyen aminek az evőeszköz tartója kihúzható fiók.

Nekem ilyen van: [link]

Nincs vele gond, csendes. A 2. program 1,5 órás, eddig még mindet elmosott tisztára, szinte felesleges a többi 3, + van erős szennyeződés, pohár és automata felismerő funkció.


A sütőnél a gőz funkció nagyon jó! Minden pénz megér.

Tészta ételek pl lasagne, nagyságrendekkel finomabb lesz. Ha péksütit, kenyeret sütsz vele, olyan, mintha pékségből frissen sülten kapnád meg.

Húshoz még csak melegítésre használtam.

De amióta megvan háttérbe szorult a mikro, úgy vissza lehet vele melegíteni a hűtőben lévő ételeket, mintha friss lenne. Hátránya, hogy 7-10 perc mire felfűt a sütő, szóval az étel melegítés még 5-15 perc. Nagyon függ mi van benne éppen.

Nekem a vizes öntisztítós verzió van, hát az sok mindenre nem való. Minimálisan fellazítja a zsírt, de nem sokkal egyszerűbb takarítani, csak nem kell zsíroldót használni.

Alapból tudják ezek az "air-dryer" funkciót, ehhez csak egy lyukacsos tálcát kell hozzá vanni. Én nem vettem meg 20000-ért a gyárit, hanem 2500-ért a tescos pizza sütő tálcát. Fagyaszott köreteknél, vagy halrudacskákhoz nem kell plusz víz. Panírozott húsokat még nem próbáltam vele, de csak azért, mert nem szoktunk olyant enni.

2023. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Indukciós főzőlapra engem itt a gyakorin beszéltek rá 4 éve. Azóta is imádom és soha nem cserélném le. Nem vettünk hozzá semmi extra edényt.
2023. jún. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Minden főzési módnak megvannak a sajátosságai, azokat kitapasztalva lehet csak dönteni. Az indukciós lapok impulzus üzemben veszik fel az energiát, tehát nem folyamatosan melegítenek. Alaposan meg kell nézni a műszaki leírást bizonyos jellemzőket tekintve, mert sokszor zavarosnak tűnik a működés. Én magam nem ismerem a piacon levő összes készüléket, csak az enyémet. Nálam 20 fokonként lehet állítani a kívánt hőmérsékletet, de csak vizes főzést használok, tehát nekem 100°-nál magasabb hőmérséklet nem kell. A "takarékláng" funkció egy külön nyomógombbal állítható be, azaz amikor az edény és tartalma már forrásban van, akkor ritkábban kell elektromos energiát felvennie a készüléknek, különben "kiforr" az edény tartalma. Ilyenkor ritkábban kapcsol a készülék (kisebb fokozatra van állítva az energia felvétel gyakorisága), tehát szakaszosabban történik a forrás. Ezt ugyanúgy ki kell tapasztalni, mint gáz- vagy villanyfőzőlapnál. Ha teljesen tapasztalatlan vagy ezen a téren, akkor érdemes lehet valamelyik ismerősödnél kicsit ismerkedni a készülékkel ill. kezelésével. Annyi biztos viszont, hogy az üvegkerámia lap sokkal érzékenyebb a mechanikus hatásokra, mint a vas villanyfőző lap, tehát nem tanácsos ráejteni az edényt.
2023. jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Az indukciós az egy HALÁLGYÁR csak azt ne vegyél. Régen akik indukciós kemencék mellett dolgoztak korkedvezménnyel nyugdíjba vonulhattak és korán meg is haltak.
2023. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

#7

Forrás: eskü teso

2023. júl. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem az indukciós tűzhelynél jobbat még nem találtak ki.

Én nagyon-nagyon szeretem. És a legtöbb edényem alkalmas volt rá. Bár mivel jó ideje terveztem már, hogy erre cserélem a tűzhelyet, már rég csak ilyen edényeket vásároltam ha újat kellett venni. De egyébként mikor én vettem, pont olyan akciója volt az Electroluxnak, hogy adtak hozzá ajándékba két fazekat fedővel és egy serpenyőt. De enélkül is csak indukciósat vennék ma is.

2023. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sütőből szintén Electroluxot vettem. Bár kicsit szkeptikus voltam a pirolitikus tisztítással kapcsolatban, de megmondom őszintén, hogy minden várakozásomat felülmúlta.
2023. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!