Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Jó ötlet a régi cement járólap...

Jó ötlet a régi cement járólapot lefesteni járólap/csempe festékkel, hogy igényesebben nézzen ki?

Figyelt kérdés
Nem túl elegáns az új házunkban a konyha járólapja (régi cement lapok), de nincs most pénzünk kicserélni valami szép újra. Ismerős ajánlott csempe- illetve járólap festéket, amivel szépen le tudnám festeni, hogy amíg ki nem cseréljük, addig is igényesebben nézzen ki. Mit gondoltok erről? Megosztanátok a tapasztalatotokat? Igazából a tartóssága miatt aggódom, hogy ha az egyéves gyerekem mondjuk elkezdi egy fém kanállal ütögetni (nem szokott amúgy ilyet csinálni, de mindenre fel kell készülni:D), akkor nem sérül-e meg?

2023. júl. 25. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Én biztosan nem cserélném ki csak azért mert másoknál is új csempe van, már csak azért sem mert újra divat a retró, és mert sokkalta drágább mint egy új járólap.

Itt pl. 13.000 Ft m2-e !!


A helyedben szépen felpucolnám és lekezelném valami gyári kőfényesítő/impregnálóval.

Nem kell mindig a tömeget majmolni.


[link]

2023. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaj de jó ötlet! Köszönöm! Felpucolni mivel érdemes, valami erős kefével/drótkefével? Nem nagyon koszos, nem is sérült, csak hát régi.
2023. júl. 25. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Bérelsz egy ilyent:

[link]

Feltakarítod utána meg felpolírozod.

Nekem nem jön be ez a dizájn, de sokoknak teszik, és milliószor jobb lesz mint festve. Aztán ha látod az eredeti színét lehet neked is megtetszik.

2023. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább felcsiszolni, impregnálni kéne.

A festést felejtsd el.

2023. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A festés sem elvetendő ötlet, néha nagyon jó lesz a végeredmény, de ahhoz kell olyan ember aki jól fel tudja mérni hogy összhatásában mi lenne a megfelelő.

Láttam már szépen elkészített és jól kinéző, modern hatású festett járólapot, csempét, falburkolatot is. De én pl. nem vagyok jó a lakberendezésben, ha nekem kellene választanom hozzá színt azzal csak rosszabb lenne festés után, mint volt előtte.

Érdemes megpróbálnod először amit javasoltak, de a fugákat át is festheted - gondolom még impregnálás előtt érdemes a tisztítást követően.

Egy régi hatású járólap egy új fuga színnel teljesen más hatású lehet. Nálunk sötét eleve a fuga és nagyon feldobja a járólapot.

De megteheted, hogy csak 1-1 járólapot díszítesz vagy a járólapok közé teszel díszt, pl. matricát, azt később le is szedheted ha már nem tetszik, vagy cserélheted.

[link]

2023. júl. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat!
2023. júl. 25. 14:53
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

Csempét festettem már, akkor alaposan körbejártam a dolgokat, sok véleményt láttam, olvastam, kaptam. De bútorfestős csoportban is benne vagyok, ott is sok a tapasztalat erről.

Egyöntetűen nagyjából arról szóltak, hogy olyan helyen nem tartós a festés, ahol folyamatosan víz éri (zuhanykabin, vagy kád melletti rész pl.), vagy ahol állandóan koptatva van (padló) és a vegyszeres súrolást sem viseli túl jól, így a takarítás nem lesz könnyű.

Szóval lehetne kísérletezni valamilyen padlófestékkel és zárni lakkal, de tudomásul kell venni, hogyha jól is sikerül, ez max 1-2 évre szól, mert jártok rajta, húzzátok a széket, a gyerek a kisautót, stb.

Én a konyhai csempénket 1 éve festettem át, mert borzasztóan b*szta a szemem már bocsánat. Értelemszerűen a fuga is ugyanolyan színű, mint a csempe, telibe lett festve, de úgy voltam vele, hogy ennél csak jobb lehet. Ha nem, akkor ígyis úgyis leverem, így max a festék árát bukom.

Végül az eredmény nekem sokkal jobb lett, mint gondoltam és sokkal olcsóbb is, mintha újracsempéztük volna. Bár megjegyzem, azért döntöttünk a festés mellett, mert 5-6 év múlva úgyis teljesen új konyhabútort szeretnénk csináltatni, majd lesz új csempe azzal együtt. Nem akartunk duplán fizetni, ha esetleg az új bútorhoz nem menne a most feltett csempe... Vigyázunk rá ugyan, de semmi baja, mintha tegnap festettem volna.

Padlót nem festenék, pláne úgy, hogy nekem is van egy 1 éves gyerekem és egy macska is a családunk része, elég gyakran szoktam felmosni, a gyerek imád odaverni mindent a járólaphoz, aminek hangja van, tologatja a bútorokat, a jétékait, a macska meg érthetetlen módon kitolt karmokkal jár mindig és jó érzéke van ahhoz, mit nem kellene tönkretenni, szóval őő... nem!

Ha padló, akkor egy olcsóbb vinyl padlóban gondolkoznék maximum ideiglenesen, ha tényleg elviselhetetlen a burkolat. Az, hogy nem a legmodernebb, az engem önmagában nem zavarna.

2023. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!