Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek drágán akarom...

Szerintetek drágán akarom eladni vagy csak mások akarnak nyerészkedni rajta?

Figyelt kérdés

Kínálok egy kb 15+ éves, 4 elemes szekrénysort. 2db kétajtós beakasztós szekrény, 1 vitrines alul ajtós résszel, meg 1 polcos szintúgy alul ajtóval. Gyerekszobában volt, kék-fehér színű, semmi extra. Korával ellentétben hibátlan állapotú, és 60.000 Ft-ért adnám. Eddig ketten kerestek, hogy 30 ezerért elviszik, de annyiért nem akarok megválni tőle, mert nevetségesnek tartom, hát a forgácslapok anyagköltsége is drágább attól.

Reális szerintetek a 60 ezres ár érte vagy én gondolom túl?



2023. szept. 29. 13:30
 1/10 anonim válasza:
100%

használt bútornál nincs jelentősége annak, hogy mennyi a benne lévő anyag ára újonnan.


Használt bútorra ma valóban nagyon kicsi a kereslet, akkor is, ha jó állapotú. 30-30 éve ez nem így volt, de mára annyira megváltoztak a kispénzű, kisemberek igényei is, hogy lámpással sem lehet fizetni hajlandó vevőt találni. A legtöbb használt bútor leginkább ingyen kel el, és még akkor is megkérdezik, hogy a szállítást meg tudod-e oldani nekik.

2023. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na igen, csak az a baj, hogy egy ilyen megkímélt állapotú használt bútort akár újként is eladhatnék, mert senki nem mondja meg róla, hogy az mióta van nálam. 60 ezerért meg sehol nem kap senki 4 elemes szettet. Ebből az irányból próbálok kiindulni.
2023. szept. 29. 14:37
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha tudod még évekig nézni, akkor annyira tartod, amennyire akarod. Ha az idő, a pénzszűke, vagy a helyszűke nem sürget, akkor kitarthatod évekig az árat. Egy termék árát nyilván a vevő dönti el, hogy megveszi-e annyiért, vagy sem. Ha nem veszi meg, mert sokallja (és ezt mondja is), akkor majd később, ha el akarod adni, engedni kell az árból. [Amúgy, ha valóban makulátlan állapotban van, ne használt bútorként hirdesd!]
2023. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%

meg kell próbálni, az nem kerül semmibe, csak az idődbe.

Az, hogy mennyit ér csak az dönti el hány potenciális érdeklődőhöz jutsz el a hírrel, hogy marha jól jár, ha a te újnak látszó bútorodat ő használja helyetted. Nem elég a jófogáson, nyafogáson,... faterán, facsén hirdetni.

Ezeket főleg szépreményű eladók, és rosssz szándékú bűnözői körök látogatják egy-egy nagy fogás reményében. Vevőjelöltek kevesen.


Nehéz piac ma a használt bútoré.

2023. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

A kikiáltási árad és az ajánlatok alapján kb 45000ért lehet eladható.

Neked kell eldönteni árulni, vagy eladni szeretnéd!

2023. szept. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hiába néz ki újnak, ha nem egy divatos, modern darab. Az árról már mindent leírtak feljebb, egyetértek velük. Próbáld meg eladni ennyiért, ha sürgőssé válik, akkor engedj belőle, ennyi.
2023. szept. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
30 ezerért senkinek nem vagyok hajlandó eladni akkor sem, ha rám rohad (még ha fehér is jelentkezik érte). Részben azért elvi kérdésnek is tartom, hogy egy ilyen bútort sehol, senki nem vesz meg nem hogy 30, de 45 vagy 100 ezerért sem. Szóval a 60-at tartom, és ha találok egy tisztességes vevőt, annak nagyon jó indulattal 45-ért eladom. De egy írástudatlan, bunkó cigánynak, aki tudom, hogy csak nyerészkedni akar rajta, teljesen biztosan nem fogom....
2023. okt. 3. 07:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha 45 ért oda adod minek hirdeted 60-ért?

15+ éves bútort, örülj hogy elvisznek tőled, 2-3x kiment a divatból.


Ez kb az a szitu, mint amikor a 20 éves ülőgarnitúrámat, amit 20 éve 200000-ért vettem 30000 ért adtam el. Pedig nem volt kiszakadva, szét ülve, és előtte éven volt kitakarítva. Ez kb akkoriban 2-3 havi átlag fizetés volt. Az újat 850000-ért vettem, ami jelenleg szintén 2-3 havi átlag fizetés. 1 hét alatt elvitték, nekem útban volt és nem érdekelt ki veszi meg és mit fog vele kezdeni. Én eladni akartam, mert útban volt. De ha nem lett volna útban akkor sem kattogtam volt +20-30000 ft-ért.

2023. okt. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egy használt ülőgarnítúra azért nem az a kategória, mint egy használt szekrénysor, ami ugyanúgy látja el a feladatát ma is, ugyanolyan állapotban, mint 15 évvel ezelőtt. Nincs benne semmi, amire ma azt mondanád, hogy ez már nem divatos, mert ha asztalossal csináltatod, az is így fog kinézni, legfeljebb nem kék-fehér színeket használnál. De itt most arról van szó, hogy akinek szüksége van rá, az inkább kiad 200 ezret egy vaciújért, vagy 60/50-et egy használt, de jó minőségűért?

Azért hirdetem 60-ért, mert ha 45-ért hirdetem, lealkudják 30-ra, ha meg nem tudnak alkudni belőle, onnantól nem is érdekli őket (tapasztalat).

+-20-30 ezer meg azért nem egy olyan összeg, amit csak úgy el tudok engedni. Nekem az a lényeg, hogy én minél jobban járjak, és a vevő se érezze, hogy át lett bszva. A te garnitúrádat is 30 ezerért baromság volt eladni, de nyilván érződik, hogy neked nem fontos a pénz; úgy engem is csak az érdekelne, hogy minél előbb megváljak tőle.

2023. okt. 5. 09:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a vevő is kiad minimum 20ezret a szállításra, azzal együtt is meg kell hogy érje.
2023. okt. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!