Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy tud "nyerészkedni" a...

Hogy tud "nyerészkedni" a tulaj azon, hogy az óraállás alapján fizetek neki?

Figyelt kérdés
Itt olvastam egy olyan hozzászólást, hogy azért fizettet így a tulaj, mert ezzel akar nyerészkedni. De ha egyszer a gáz/villany/vízóra annyin áll, amennyin, azt a szolgáltató is ugyanannyinak látja. Nem? Akkor nekem az ő átalánydíjas fizetéséhez semmi közöm...ezen nem tud "nyerészkedni". Nem?
2018. ápr. 4. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Ha átalányt fizet a szolgáltatónak, de te neki óra alapján fizetsz és kevesebbet fogyasztasz, mint az átalány akkor nyilván a különbség zsebben marad nála. Vagy ha esetleg szobát bérelsz és ő is tudja használni a közműveket, akkor te fizeted az ő fogyasztását is.
2018. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát de az átalányt ő fizeti, jogosan marad az övé. Ha fogyasztok 10 m³ vizet, akkor 10m³ fizetek... Ezen ő nem tud hasznothúzni...
2018. ápr. 4. 21:29
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#2

Sehogy nem tud "nyerészkedni".

A nagy részük nem is akar, örül, ha azt megkapja pontosan, amit az óra mutat.

Az pedig, hogy egy 13 éves Bivalybürgüzdről, akikhez a gáz be sincs vezetve, mit válaszolgat, az hagyjon hidegen!

2018. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

"Ha átalányt fizet a szolgáltatónak, de te neki óra alapján fizetsz és kevesebbet fogyasztasz, mint az átalány akkor nyilván a különbség zsebben marad nála."


Persze, és utána a különbözetet soha többet az életben nem kell kifizetnie... Gondolkozz, ember! :-)

2018. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
4- nem gondolkozik mindenki ennyire előre... Majd egy év múlva a következő lakó kifizeti a különbözetet...
2018. ápr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Akik itt az átalányon lovagolnak, egy példával elmagyaráznám, hogy miért beszélnek zöldségeket:


A tulaj átalányra szerződött és fizet havi 10ezer átalányt.

A bérlője leolvassa az órát, amiben a fogyasztása csak 7ezer.

Ezért 7ezret nyom a tulaj markába, se többet, se kevesebbet.

A tulaj hozzátesz 3ezret és feladja.

Év végi elszámoláskor - mivel a bérlő csak 12x7ezret, azaz 84ezret fizetett, a 120ezerFt befizetésből a 36ezer a tulajnak jár vissza.

Bár nem tudom, hogy a tulajnak ez miért jó üzlet, mert így az egész éves alapdíjat ő fizeti, a bérlője csak az általa elhasznált gázt.


... és hogy miért átalányt fizet a tulaj?

Mert inkább szeret visszakapni, mint esetleg ráfizetni.

2018. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Mi jóindulatúak vagyunk, gyakran ezért hülyének is néznek. Volt olyan főbérlőnk, aki megpróbált csőbe húzni ilyesmivel. Konkrétan lenyelte a rezsit amit havonta óraállás alapján fizettünk neki, majd amikor kijött az év végi értesítő, meg akart győzni minket, hogy az a hat számjegyű tartozás az teljesen normális, mert véletlenül nem emelte meg az átalányt (még mindig fogyasztás alapján fizettünk), ja és nem mellesleg azt nem elosztva, hanem teljesen nekünk kéne kifizetni, merthogy miattunk kellett bekapcsolnia a fűtést :D

Hát nem mondom, rekordidő alatt elhúztunk onnan, de megtalálta a karma is, mert úgy hallottuk, pár napra rá leszakadt a ház teteje :)

2018. ápr. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%
6-os, nem lovagolás, de számold végig ugyanezt a másik irányba, amikor több a felhasználás, mint az átalány. (majd azt is vedd hozzá amit írtam a végén, hogy nem gondolkozik előre, majd a következő bérlővel kompenzálja amikor egy év múlva jön az átalány módosítása
2018. ápr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 xswerdy ***** válasza:
66%
ha kevesebb átalányt fizet, mint amit a bérlőktől beszed, akkor év végén fizeti be a különbözetet. Max annyit nyer a tulaj, hogy addig kamatoztatja a pénzt. de a mai kamatok mellett?
2018. ápr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ha ő kevesebbet fizet, én akkor is kifizwttem, amit elhasználtam.
2018. ápr. 5. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!