Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szukkulenseknek egy panelban...

Szukkulenseknek egy panelban a fűtőtesten ilyenkor jó, vagy az árthat nekik? Gyakrabban kell öntözni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 29. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom minél melegeb van annál több fény kell neki. Igy ez nem tünik jó ötletnek. Én télen egyáltalán nem öntözök, eddig túl élték. Modjuk nem széraz a levegő.
2023. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jó.

Nekik ilyenkor 10 fok körül kellene lenni, szinte víz nélkül.

Az más kérdés, hogy a panelben mindig szárazabb a levegő, tehát ideális hőmérsékleten is kellene néha öntözni.

Én közel tenném őket az üveghez (pl. ha férnek, akkor a párkányra, hátha ott kicsit hűvösebb van), de a legmesszebb a fűtőtesttől, bár radiátornál egyenletesebb a hőfok, mint egy konvektoros fűtésnél mondjuk.

Arra persze vigyázni kell, hogy szellőztetésnél ne kapjanak telibe hideget, nekem melóhelyen takarítónő így nyírt ki pár növényemet, hogy a hajnali -10-ben rájuk nyitotta az ablakot negyed-fél órára :/

2023. okt. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fűtőtest a legrosszabb megoldás. Meg kell keresni a legvilágosabb és egyben leghűvösebb helyet. Ideális a 10-15° közvetlenül az (északi vagy keleti fekvésű) ablaküveg mögött. Legjobb a szoba felé még egy üveglappal burkolt rész, mintegy hidegház. A radiátorról felfelé áramló levegő semmiképpen ne érintkezzen a növényekkel, mert kiszáradnak. Szukkulenseket télen 10-15° közötti hőmérsékleten nem vagy alig kell locsolni. A kaktuszok általában víz adagolás nélkül is átélik a telet (0-5° között is), egyéb szukkulensek ültetőközegét is csak minimálisan szabad megnedvesíteni, amikor a levelek száradása erre figyelmeztet. A déli-nyugati fekvést lehetőleg kerülni kell, mert napégés és túlzott kiszáradás előfordulhat.
2023. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
az a probléma, hogy minden ablak alatt radiátor van és egy nagyon keskeny ferde párkány. Hova rakjam így?
2023. okt. 30. 14:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!