Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Aki konvektorral fűt, milyen...

Aki konvektorral fűt, milyen függöny van nektek? Meddig ér le?

Figyelt kérdés

2023. nov. 5. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen rövid paneles izé, de utálom mert ha rosszul áll, bejön a napfény.
2023. nov. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Normál nejlonfüggöny és sötétítő. Legalább 20 cm-rel a konvektor felett van, tehát nem ér rá.
nov. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Többféle, annyira nem értek hozzá, de van nejlon- és cérnaszerű anyagból is.

30 éve ha bármilyen függönyt veszünk vagy kapunk, anyukám leméri, és mindig direkt úgy szabatja be a varrónővel, hogy az alja 10 cm-rel legyen a konvektor fölött, így komfortból kellő hosszan lelóg az ablak és a fal előtt, de ahhoz elég távol van a konvektortól, hogy ne gyulladjon meg!

nov. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Én nem bíztam semmilyen függöny anyagban, ezért a konvektor fölé 10 cm-re egy polcnak látszó alumínium lemezt csavaroztam. Erre az alu polcra a Spark-ban vásárolt 2 db tepsi formájú porcelán tálat tettünk, és azokban vizet tartottunk. Ez fölött 10 cm-re van a függöny. Ezzel egyúttal a párologtatást is megoldottuk.
nov. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4, milyen párologtatást? Amúgy akkor szerintem polcnak tényleg ideális, de azon kívül viszont felesleges hülyeség!
nov. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös

Van páramérőm. 15% körüli értékkel növeli a páratartalmat abban a szobában. Miért lenne hülyeség?

Ha túl száraz a levegő, a feleségem mindig panaszkodik, hogy olyan karcosnak érzi a torkát, mint amikor mandulagyulladása kezdődik. Párás levegőben hamar elmúlik neki. Gyakran megráz bennünket az ajtókilincs, meg egyéb fémtárgyak, ha nagyon száraz a levegő.

nov. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

“Gyakran megráz bennünket az ajtókilincs, meg egyéb fémtárgyak, ha nagyon száraz a levegő.“


Vagy véletlen egybeesés csak, vagy komoly gondok vannak a ház villamos rendszerével, inkább azt kellene megnézetni, mert nem normális dolog! Ezeknek még véletlenül sem szabadna összefüggésben lenniük egymással!

nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es. Nem 220V ráz meg, hanem a sztatikus elektromosság, ami száraz levegőben erősebb és gyakoribb.

Télen különösen gyakori, odakint kifagy a pára a levegőből, bent meg a fűtés szárítja a levegőt. Nyáron, pláne eső után nem szokott előfordulni, hogy megrázzon valami nagyobb fém, vagy pattogjon a fésű fésülködés közben, vagy sötétben jól láthatóan szikrázzon a pulóver, amikor levetem.

nov. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!