Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen sorrendben van felrakva...

Milyen sorrendben van felrakva a sötétítő és a függöny az otthonotokban?

Figyelt kérdés

Az érdekel, hogy szerintetek a sötétítő kell közvetlen az ablak előtt legyen vagy a függöny.


[link]


Ilyesmi függönytartónk van, csak fából. A faltól távolabbi fele a fa rúd, míg középen ugyanilyen sínes megoldás.

Szerintetek milyen sorrendbe kéne a sötétítő és a függöny felkerüljön rá?



2023. jún. 8. 20:58
A kérdező szavazást indított:
Ablak után függöny, utána sötétítő.
Ablak után sötétítő, utána függöny.
Bármilyen sorrendben fel lehet rakni és úgyanolyan jól is néz ki.
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
El se tudnám képzelni, hogy az ablak után közvetlenül a sötétítő függöny legyen, és a sima függöny alatt kellene elhúzni/összehúzni a sötétítő függönyt. ( Nálunk nincs akkora távolság a két függöny közt, mint a képen lévő karnisnál)
2023. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
7%

Balra és jobbra.

Sohasem értettem, miért kellene két rúd, mikor csak az egyikre van szükség.

2023. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
A sötétítő csak akkor kerül a függöny és ablak közé, ha az magán az ablakon van, mint egy roló.
2023. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Ennyi hülyeséget. Természetesen ablak - sötétítő - áttetsző függöny a sorrend.

Miért? Mert nem a szomszédnak, meg az utcának "díszítjük" az ablakot.

Ha a blackout függöny lenne belül, akkor ha teljesen behúzod semmi se látszana a fényáteresztő szépből.

2023. jún. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Ez úgy van, hogy aki a szomszédoknak díszíti a házát, az a fényáteresztőt teszi kívülre. Aki meg azt akarja, hogy behúzott sötétítő esetén is belülről nézzen ki valahogy a szoba, az a sötétítőt teszi az ablakhoz.

Nekünk egyszínű fényzáró függönyeink vannak és szép áttört (a gyerekszobában színes) voile függönyeink.

Úgy néz ki jól, hogy a voile van belül.

Hogy kívülről milyen, az nem érdekel.

Dupla sín van, nem nehéz elhúzni.

2023. jún. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
A kültértől a szoba felé: ablak, áttetsző függöny, sötétítő. Én még nem láttam olyat, aki megfordítja, elképzelve is fura, olyan, mint kívülre venni a bugyit. Amúgy a két függöny közül szerintem pont inkább a sötétítő az, ami dekorál. Praktikusabb is, ha az van a szoba belseje felé, mert az az, amit naponta húzgálsz (ha nem csak a redőnyt használod), és nem kell érte benyúlkálni a fényáteresztő függöny mögé, ami mindig össze van húzva.
2023. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

"mint kívülre venni a bugyit"


Kinek hogy. :) Nekem pont akkor olyan, ha a sötétítő van belül.

2023. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Sötétítő van a szoba belseje felé. Sosem gondoltam, hogy máshogy kellene.

Másik esetben be kellene bújni a függöny mögé, hogy elhúzd a sötétítőt.

2023. jún. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

#8 Mindig meglepő ha valami olyannal szembesülünk ami nekünk totál értelmetlen, de lehet annak is valami értelme. Ebben az esetben csak akkor tudom elképzelni ha olyan a sötétítő ami konkrétan az ablakon van, egy roló vagy hasonló formájában, hiszen azt nem is lehet másképpen feltenni.

Nekem az a logikus, hogy amit ritkábban használok összehúzva az van az ablak oldalán és a tetejére - a szoba felé kerül az amit naponta ki-be kell húzogatnom. Vagyis a sötétítő.

De hát ízlések és pofonok....

2023. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Beírtam a képkeresőbe, hogy sötétítő függöny.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Elég sokáig pörgettem, de nem is találtam olyat, amin fordítva lenne.

2023. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!