Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Futár.hu inkorrekt viselkedés?

Futár.hu inkorrekt viselkedés?

Figyelt kérdés

Az aldabra.hu oldalról rendeltünk 30-án egy kanapét. Igazából baromi lassan történt minden folyamat, de ez annyira nem volt zavaró. Ma mondták, hogy már a kamionon van a kanapé.


Édesanyám felhívta a Futár.hu futárszolgálatot, ahol közölték, hogy nagy jóindulatúan TALÁN beviszik a kanapét a sofőrök. Érdekes módon, mi a drágább szállítást kértük, de a futár cég elkezdett ezen pattogni.



Ha így kértük a szállítást, miért nem akarják teljesíteni a szolgáltatást?


9.900 körül van a sima szállítás, ahol egy sofőr jön.

15.000 Ft-ért van 2 sofőr, akik beviszik a házba a kanapét. (Nem emeletre kell!)


Ilyen esetben mit tudunk tenni? Az online bútoros cég felhívja a szállítócéget, de azóta nem kaptunk visszahívást..



dec. 11. 13:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ha a kérdés nincs jó helyen, kérem az egyik moderátora hogy helyezze át, köszönöm!



Nem találtam megfelelő topikot..

dec. 11. 13:29
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nem viszik be, tegyél panaszt. Nálam a Media Markt futárai játszották el ezt, noha ki volt fizetve a beszállítás meg a beüzemelés és a régi elvitele. Már a kaputelefonba káromkodott nekem a futár, mert nincs lift (ettől függetlenül első emeleti lakás...). Mondtam neki, hogy hívom a felettesét, akkor már fel voltak hajlandók hozni, de ugyanúgy ment a magánakciózás, hogy márpedig a régit nem viszik el, márpedig nem üzemelik be az újat stb. Én kötöttem az ebet a karóhoz, hogy de, mert ki van fizetve. A nagy hisztizés után még úgy tett az egyik, hogy ilyenkor nekik zsebbe még szoktak adni, hát mondtam, hogy ezután ne várjon semmit. Panaszt is tettem, kezelte is a Media Markt, mert utána kaptam levelet is arról, hogy sajnálják, meg hogy problémás futárok voltak, fegyelmit kaptak stb. Meg fel is hívtak, hogy elnézést kérjenek a futárok nevében is.


Úgyhogy attól, hogy kifizetted, még bepróbálkozhat a futár, hátha nem vagy résen.

dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2. Csak tudomásom szerint nem a futár, hanem maga a futárszolgálat cég csinálja ezt.. ilyenkor?


Bár nyilván megfogjuk mondani hogy ha nem hozzák be, nem fizetjük ki a drágább szállítást vagy panwszt teszünk felsőbb szerveknêl is.



Elképesztő néhány ember hozzáállása, de komolyan..


Mi a Média szerelővel jártunk így, nem akarja megcsinálni a mosógépet.. vicc. :)

dec. 11. 14:17
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem értelek, nincs szád?

Megmondod a telefonban, hogy xyz helyen rendeltétek és az a verzió lett kifizetve, amiben van becipelés a lakásba. Megkérdezed, hogy úgy látják, hogy nem ez a szolgáltatás lett fizetve? Mert akkor felhívod a boltot. Ennyi, ha trükköznek, visszakozni fognak. Amúgy meg lehet, hogy a bolt zsebreteszi a pénzt, közben sima kiszállítást rendelt be neked.

dec. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4. Utólagosan készpénzes fizetés lesz. A futárszolgálat lett felhívva, kérlek értelmezd a kérdést, ne hápliskodj..
dec. 11. 14:50
 6/11 A kérdező kommentje:

Ráadásul 6000 Ft haszon nem tudom mire lenne jó.


Plusz ha ez kiderül, akkor mindkettővel szemben fogyasztóvédelem.

dec. 11. 15:03
 7/11 A kérdező kommentje:
Mint kiderült, szerződést szegtek és a mai napon telefonál nekünk a bútorcég. Szóval eddig szuperül haladunk, de ezt biztosan le fogom írni a Google értékelésnél.
dec. 12. 14:40
 8/11 anonim válasza:
0%
Megnézném, hogy te mit dolgozol és ott mit hogyan teszel.. mennyire utálatosak az ilyen feljelentgetős, pattogó paprikajancsik mert ők fizettek pár ezer forintot és azt hiszik ők az atayaúristenek közben meg ha ránéznének a körmükre a munkájukban akkor nem annyi hibázna, hogy bevisznek e egy kanapét vagy sem.. pláne hogy az ilyen önjelölt feljelentgető beképzelt idióták a szép szót nem ismerik, csak pökhendien felszólítják a kétkezű munkát végző embert mint valami szolgát, hogy mit csináljanak jó hogy nem csettingetnek közben.. szép szót nem ismerik csak a lekezelést, az ugatást meg a fenyegetőzést..
dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8# te fogyatékos vagy. Gondolom, ha elmész a pékhez, kérsz és kifizetsz egy buktát, majd nem adja oda, mert nincs kedve, akkor örömmel és mosolyogva távozol, mert juj a kis kétkezi munkáska hibázott és meg kell becsülni.


Köpj fel és állj alá.

dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
24%

#9


A kérdezőhöz hasonlók szeretik kiszépíteni/megváltoztatni a sztorit. Ha tudnád hányszor hazudtolnak meg és állítanak mást arról amit mondtam vagy ők mondtak, majd szembesülnek vele, hogy felvétel van a beszélgetésről és akkor hebegnek habgoknak..


Van ahol a másik fél hibázik, de legtöbb esetben az ilyen kérdezőhöz hasonlók akik lekezelik és sz*rba se nézik a másikat majd csodálkoznak ha nem nyalják fényesre a s*ggét cserébe..

dec. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!