Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Az ilyen irodai vagy egyéb...

Scream85 kérdése:

Az ilyen irodai vagy egyéb forgószékeknél a teherbírása mennyire mérvadó?

Figyelt kérdés

Pl ha termék adatlapján az van megadva hogy terhelhetősége 100 kg, akkor mennyi az a tűréshatár ami még belefér?

Azért kicsi a valószínűsége hogy egy pl 105 kilós személy alatt pikk-pakk megrogyna.


dec. 25. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy teherbírású székre van szükséged, akkor vegyél XXL Hamilton irodai széket, 250 kg-t bír. 50eFt az ára kb.

Ha csak 100 kg-t bír egy szék, akkor egy 105 kg-os ember könnyen padlóra kerül, mert bizony megrogy az a szék. Tűréshatár inkább kevesebb a mai termékeknél.

dec. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha normalis gyarto, akkor meg a 110 kilo is belefer, csak kevesebbet vallalnak, igy kisebb a hibasodas es garancia/pereles eselye.

Ha nagyon madeinchina, akkor mar 80 kiloval is felve ulnek ra.

dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is pikk-pakkra, de idővel megrogynak. Elrepednek a hegesztések, a műanyagok és az alacsonyabb súlyra tervezett gázlift is hamarabb elpukkan. Az állítható magasságú karfák is könnyen megadják magukat, ha felálláskor egy túlsúlyos rátámaszkodik.
dec. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj, hogy a 105 kilós ember óvatosan beleereszkedik a székbe. Hanem amikor a 105 kilójával belehuppan, beleesik, lezuttyan. Szóval ha nem finomkodik a székkel, hanem abban a hiszemben van, hogy a széknek bírnia kell. Ezek a székbe belerogyások viselik meg nagyon a széket.
dec. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

“XXL Hamilton” 50 ezerért - megtaláltam, de ahhoz csak 150 kg teherbírást írnak! Meg is lepődtem volna, ha ennyi pénzért 250 kg-ig garantálnák!


“Big Vancouver” - ezt 2 éve még 235 kg-ig garantálták, most visszavették 200-ra. 2 féle kátpittal (szövet vagy műbőr) és 7 féle színben kapható, kb. 90 ezerért, ami szerintem egész korrekt ár érte!


Amúgy igen, szerintem 5 kg tűréshatár még beleférhet, viszont a székek terhelése óvatos beleereszkedéssel értendő, belehuppanni nem ajánlott, hiszen akkor lendületből az ember súlyának akár duplája is érheti a széket, tehát nem ugyanakkora terhelésről van szó!

dec. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!