Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Vákuumcsomagolt szivacsmatrac...

Vákuumcsomagolt szivacsmatrac eredeti csomagolásban meddig tárolható?

Figyelt kérdés

A csomagolásra az van írva, hogy vásárlás után 2 héten belül ki kell bontani. Én úgy gondoltam, hogy a pincében tárolnám, amíg nem kerül használatba (pl. fél év múlva a telken). De ha ezt nem lehet, akkor gondban vagyok, mert annyi helyem jelenleg nincs, hogy kibontva tároljam.

Egyáltalán van ennek valamilyen tárolási ideje, ha eredeti csomagolásban van?


jan. 4. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ha nem megfelelő a környezet akkor bepárásodik és mivel nem tud kiszellőzni így be is penészedhet. A pince pont ilyen hely ahol ez meg tud történni vele.

Lehet, hoyg semmi baja nem lesz a matracnak, csak ha kibontod fél év múlva és mégis gond van a matraccal, akkor már nem fogsz tudni reklamálni miatta. Holott lehet hogy eleve olyat kaptál ami rossz, csak nem vetted észre hiszen nem bontottad ki - a cég meg joggal állíthatja hogy ennyi idő alatt már úgy is kialakulhatott hogy ők azt neked teljesen jó állapotban adták el.

Általában több ideig vannak ezek a matracok becsomagolva, hiszen ott vannak hetekig, hónapokig a raktárakban, üzletek polcain mielőtt valaki pont azt megveszi. Szerintem nem maga a fóliában tárolás a gond, hanem hogy az üzletben és a raktárban a cég tudja milyen a tárolási környezet és ott tudják, hogy nem lesz baja, ezért tudják vállalni is a felelősséget érte. Ha te tárolod becsomagolva ennyi ideig akkor már nem. Vagy csak nem akarnak vitázni fél évvel később azon, hogy kinek a hibája hogy nem jó a matrac.

Hol laksz most? Én a használaton kívüli matracokat a gyerekek ágy mellett tárolom a falnál, mint egy falvédőt. Matraccsere után nem dobtuk ki a régit mert jól jött ha vendégnek kellett plusz fekvőhely. Az ágy mellé betéve pedig nincs útban és a hideg falnak sem kell dőlniük, olyan, mintha kanapé lenne puha háttámlával, közben meg rendes ágy. A matracra színes gumis lepedő van rakva ami illik a szobához és így olyan, mintha szándékosan az lenne az ágy mellett vastag támlának betéve. Mivel széles, a tetejére simán tudnak is pakolni, éjjeliszekrény helyett azon tartják a telefonjukat is alvás közben.

jan. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. A pince ahol tárolnám, fűtött, lakásként is funkcionálhatna, tehát penész, pára stb. nincs. Gondolom, akkor így tárolható hosszabb ideig.
jan. 4. 13:16
 3/10 anonim ***** válasza:
#2 Szerintem igen, de azért vannak fenntartásaim. Majd ha eszedbe jut akkor írd meg fél év múlva kérlek, hogy rendben volt-e a dolog, hogy legyen róla első kézből ismeretem nekem is!
jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sztem hónapokig nem tárolgatjàk az üzletekbe, főleg vàkuumozva. Megveszed, akkor hozzàk a gyártótól csomagolva. Nagy áruházaknàl viszont jobban forog a kèszlet. Èn eddig amit vettem, azt gyártótól hozzták, kb 2 hèten belül.

A gond az, hogy bár a szivacs rugalmas, de vákuumozva, olyan mintha megterhelnèd totálissan. Kèrdès, hogy ezt az alakvàltozást, meddig képes rugalmasan kezelni, minősègromlás nélkül.

jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4# vagyok. Egy gyengèbb minősègű(kisebb sűrűsègű) szivacs, kèpes kigödrösödni 1-2èv után, mégha súlyhatáron belül használod is. Mostmeg jócskán túl van terhelve így sztem.
jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el:

[link]

jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Jó a linked de sajnos pont arra nem ad választ, hogy mennyi ideig tárolhatja a vákuumcsomagolt matracát a vásárlása után.
jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es akkor bemásolom neked a vonatkozó részt:

Lehet nem görgettél le eddig. Vagy csak simán funkcionális analfabéta vagy.


"Sokan azt gondolják, hogy a vákuumcsomagolt matracok hátránya az, hogy csak gyengébb minőségű matracokat tárolnak így.


Ez nem igaz. Saját tapasztalatból mondhatom, hogy a legjobb minőségű matracok is bírhatják a vákuumcsomagolást, ez inkább alapanyag kérdése. Mi például a Matracman Shopban vákuumcsomagolva tároljuk az 55kg/köbméter sűrűségű hideghab matracunkat is és köszönik jól vannak – pedig ilyen sűrűségű anyag még hírből sincs a legtöbb üzletben.


Mindezek mellett tény, hogy a jobb minőségű zsákrugós matracokat, bonellrugós matracokat, illetve a kókuszmatracokat vagy a nagyon sűrű memóriahabos matracokat nem szokták vákuumozva tárolni. De például a zsákrugókat sok gyártó úgy küldi a matracgyártás helyére, hogy tízesével összecsomagolják, összenyomják és feltekerik – pont, mint a vákuumozásnál. Természetesen semmi bajuk nem lesz.


A latex matracok szintén nem vákuumcsomagolva szoktak érkezni, pedig a gyártók időnként vákuumcsomagolva küldik el a kereskedésnek a latex magokat – mert így olcsóbb és környezetkímélőbb a szállítás. Persze azt már ők sem ajánlják, hogy hosszú távon így tároljuk őket, de elméletileg nincs akadálya. Még az érzékenyebbnek tűnő habrugós matracok is vákuumcsomagolhatóak.


Egyetlen valós hátránya, hogy típustól függően 24-72 órát várni kell a kicsomagolás után mielőtt ráfeküdnénk. Illetve időnként előfordulhat, hogy ha nagyon sokáig volt lecsomagolva a matrac, akkor még ennél többet is kell várni, hogy visszanyerje eredeti alakját. Olyan nagyon ritkán fordul elő, hogy nem nyílik ki egy matrac…"

jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Akkor most konkrétan kérlek azt mutasd meg, hogy ebben a szövegben hol van válasz a kérdező kérdésre, hogy vásárlás után tárolhatja-e még fél éven keresztül becsomagolva a matracát vagy sem. Mert nekem nem sikerül ezt megtalálni benne.

Nagyon nem mindegy hogy mit értenek hosszú távon tárolás alatt, 2 hetet vagy 2 évet.

jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezt a választ kaptam írásban az áruháztól:

Nincs számszerűen meghatározva, hogy egy vákum csomagolt matrac mennyi ideig tárolható ebben a formában.

Azonban érdemes figyelembe venni azt a tényt, hogy a termékre mennyi a jótállási idő, mert ha a termékre panasza, van akkor ebben az időintervallumban tudják panaszát fogadni az áruházban.


A vákuum matracokat nyitás után 24-48 óráig "pihentetni" kell , mert ennyi idő kell ahhoz, hogy a matrac felvegye a teljes keménységet és eredeti formáját, addig a matrac nem használható.

Minél több ideig van a csomagolásban, annál több lehet az idő amely szükséges az eredeti forma és mérte visszanyeréséhez.

jan. 12. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!