Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen lenne ágy vagy szivacsm...

Milyen lenne ágy vagy szivacsmatrac helyett egy dunyhát vásárolni és azon aludni?

Figyelt kérdés
A szivacs huzat nélkül is kb.25000 Ft lenne az ágyról nem is beszélve,a dunna használtan 5-12 ezerbe kerülne,és ha alvás után betenné az ember a szekrénybe még helytakarékos megoldás is lenne.Plusz még alulról több meleget adna mint az előzőek.
2014. szept. 24. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon belesüppedsz, és a padló eléggé kényelmetlen az alváshoz.
2014. szept. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A dunyhán nem lenne jó aludni. Túl puha, és belesüppedsz.

Régen is csak takaróztak vele. Aludni tollal tömött derékaljon aludtak. Abban kevesebb toll volt és tömörebb.

2014. szept. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lecsökkentem a huzat széleségét,és vastagabb lesz a tollréteg alattam.

Vagy:tavaly láttam 2000-ért is dunyhát,veszek kettőt,egymásra teszem,és mehet a szundi.

Majd látom,köszi a segitséget!

Még valami,én azt hittem régen szalmazsák volt mindenki alatt.Tollal töltött matracról még nem hallottam. Kellemes meleget adhatott,tetszik a dolog.

2014. szept. 24. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt magadnak kell megtapasztalnod, még egy ugyanolyan matracon vagy ágyon sem ugyanolyan kényelmes két különböző embernek...

Én inkább több hálózsákon vagy paplanon aludnék, bár az se lenne az igazi, a dunyha nekem túl pufinak tűnik... Igényes vagyok az alattam levő réteg vastagságára. De mindig van olcsó vagy ajándék matracom, ami pár pléddel tökéletes "ágy" számomra :)

2014. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha Bp környékén laksz, az Ikeában van habszivacs matrac 4500-ért. Standard méret (200×90 cm) és 6 centi vastag. Ágykeretet használtan találsz olcsón. Vagy simán veszel 2 ilyen matracot, lerakod a földre, ráterítesz 1 lepedőt, és helló.
2014. szept. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hol jártál, én 6-7E Ft-ért vettem szivacsmatracokat, amiknek cipzáras, levehető huzata van, 3-rét hajthatók, tehát puffként és fotelként is használhatók, amikor nem alszunk rajta.

Most már 8-11 E közt van csak, de minden lakber. áruházban elő szokott fordulni. Möbelix, JYSK például.

Vagy vehetsz 390 Ft/méter áron 1 cm vastag szivacsokat méteráru boltban, és arra még egy műszörmeréteget, és kész.

Van a Népszínház utcában igény szerinti vastagságú szivacs igény szerinti méretben, ott is érdemes körülnézni.

És akkor ezek még csak az új árak, ott vannak a neten az apróhirdetések is, ahol ennek töredékéért vehetsz használtan.

De nemtom, honnét szeded ezeket az árakat...

2014. szept. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, itt van, 7000 huzattal, és 8500 az összehajthatós:

[link]

Erre még kell egy műszőrmeréteg, és télen is jó.

2014. szept. 25. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként mi bajod a heverővel? Újonnan is 16 E körül van....:) A fotelágyról, vendégágyról nem is beszélve...:)

Használtan Vateráról 1 Ft-ért is kapsz.:)

2014. szept. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a jótanácsokat!

Amúgy egy honlapon van egy kalkulátor,ott néztem ki hogy egy talán 15cm vastag szivacstáblának mi enne az ára,onnan ez az összeg.

A dunyhák meg nagyon vonzanak azért gondolkodom egy ilyen megoldáson.

2014. okt. 6. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!