Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha csak egyetlen egy fajta...

Ha csak egyetlen egy fajta szobanövényt tarthatnál, melyiket választanád, és miért azt?

Figyelt kérdés

jan. 9. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Agglegényvirág. Mert igénytelen, elviseli ha elfelejtem megöntözni.
jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Kaktusz.

Elfelejtem két-három hétig locsolni és mégse pusztul el.

jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jaj, rá kellett keresnem az agglegényvirágra, ismerem, csak én zz plant-ként ismertem. Micsoda jó kis magyaros név neki az az agglegényvirág. :D


Ami a kaktuszt illeti, gyerekkoromban voltak kaktuszaink, tulajdonképpen ha fél évig elfelejtettem locsolni, akkor se pusztult el. :D

jan. 10. 12:23
 4/5 Z ***** válasza:
100%

Ha csak egyet lehet választani, akkor egynek egy vénusz légycsapója nem rossz. Habár az elég igényes, de ha csak egy növényre kell figyelni, akkor nem hiszem, hogy vészes. Izgalmas egy növény és olyan mint egy háziállat. Az etetésének érdemes utánaolvasni. Sokat tanulhat egy ilyen növény tartasából az ember.

Ha nagyon igénytelen növény kell, akkor esetleg ajánlhatok még gyompálmát, Epipremnum Aureum-ot, ezek leveles növények. A gyompálma kis helyen is elfér de jól mutat, az Epipremnum pedig fut, így lógós növényként is, vagy ha felfuttatod valamire, úgy is jól néz ki. Szoba berendezéstől függően önmagában is dzsungelhangulatot tud adni (de több másik növénnyel együtt méginkább).

Virágosban nem tudok segíteni, abból nincs személyes tapasztalatom.


A kaktuszhoz meg annyit, hogy azt sokan nem elfelejtik locsolni, hanem inkább túlöntözik. A legtöbbnek egy két havonta egyszer egy locsolás elég, de azért nézz utána a fajtának. Leginkább amúgy sem a hetek a fontos, hanem a talaj. Nem jó, ha sokáig nedves, vagy vízben áll. A kaktuszoknak kellenek a száraz napok-hetek, amikor teljesen száraz a talaj.

Egyébbként más növényeknél is inkább ezt kell figyelembe venni, nem a heti rendszeresség a fontos, hanem, hogy mikor szárad ki a talaj.

Egyébbként a kaktusz is jó választás. Habár abból is jobb a több, úgy lesz mutatós. De majd meglátod.

jan. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Karácsonyi kaktusz. Igénytelen és csodásan virágzik karácsonykor :P
jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!