Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Akiknek nincs otthon mikrója,...

Akiknek nincs otthon mikrója, miért nincs?

Figyelt kérdés

Panelban lakó ismerőseimnél tűnt fel, most hogy több időm van látogatni őket, hogy nincs mikrójuk, és nem is igénylik.


Én nem tudom elképzelni nélküle a konyhát.

Napi szinten kiolvasztok valamit, tejet, kávét, kaját, vizet melegítek vele.


Van, aki azt mondja, neki a vízforraló elég.

De az max teára, vagy instant leveshez jó, és a többi?


Hétvégén kaját rendeltünk haveromhoz, sajnos kihűlt, mire kiért. Mondja: együnk amíg langyos, mert mikró az nincs.


Pedig van hely náluk, miért nem vesz akkor, ha lenne haszna?


Szóval megkérdezem az internet népét: ha nincs mikrótok, miért nincs, vagy miért nem akartok?

Komolyan érdekel. Köszönöm előre a válaszokat



márc. 26. 23:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Minek? Nekem ugyan 30 éve van, de havi egyszer, ha használom melegítésre.
márc. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

20 évvel ezelőtt még nem volt természetes a mikró, 30 éve nem is volt. Mégis meg lehetett oldani mindent nélküle is.

Hogy te nem tudod hogyan kellene az téged minősít, hogy el se tudod képzelni, hogy nélküle is simán meg lehet csinálni mindent, és nem azokat akiknek nincsen mikrója.

Szerintem kérdezd meg a szüleidet hogyan csinálták korábban! Attól mert van már mikró még nem feltétlen van rá mindenkinek szüksége. 3D nyomtatót vagy projektort is simán lehet már venni, de gondolom azon nem lepődsz meg, hogy még sincsen minden lakásban.

márc. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nekem például nincs tévém, sokan ezen lepődnek meg.


Oké, 30 éve nem volt gyakori a mikró, de ismerőseim mind fiatalok (25-35 évesek)

márc. 26. 23:33
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

nem értem a kérdésedet.

Akinek nincs mikrója azokat megkérdezted és elmondták miért nincsen.

Miért nem hiszed el nekik?

márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk van, de megértem azokat is, akik nem használnak mikrót.

A legtöbb étel újramelegítve serpenyóben, sütőben, grillen finomabb, mint mikróban.

márc. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Nekem sincs. Számomra felesleges. Nem használnám.
márc. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Nekem ugyan van, de évi 2-3 popcornon kívül csak porfogó
márc. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
34%

Egészségtelen a használata. A tűz az, amit az ember használ melegítésre, sütésre, főzésre, stb.

A mikrót a világunk további gyorsítása céljából találták ki és nem érdekelte a feltalálókat, hogy használata hosszútávon milyen hatást fog gyakorolni az ember egészségi állapotára. A jó dolgok elkészítéséhez idő kell. Pl nem véletlen az, hogy bizonyos ételeket érlelni kell ahhoz, hogy igazán finomak legyenek. A gyümölcsök éréséhez idő kell, napsütésben eltöltött idő és nem érlelőkamrákban eltöltött idő, mint ahogyan azt a zölden leszedett banánnal is teszik. Banán-banán, de ízre mégsem ugyan az a kettő.

márc. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Még valamikor a 90-es évek közepén vettünk, aztán 2008-ban tönkrement. Nem vettünk azóta sem, és teljesen jól megvagyunk nélküle. Felesleges kacat, porfogó, csak a helyet foglalja. Ezér nincs.
márc. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Nekem sincs. Kiolvasztani fagyasztott húst pl. hűtőben szoktam 10-12 óra alatt, mert minél lassabban enged fel, annál jobb minőségű marad. Egyéb fagyasztott dolgokat (pl. gyümölcs) pedig simán a konyhapulton szobahőmérsékleten engedek fel. Szóval nincs semmi olyan fagyasztott, aminek gyors felolvasztás kéne.


Teához a vizet a tűzhelyen forralom, a kávét is itt főzöm.


A pizzát pedig a sütőben fel lehet melegíteni néhány perc alatt, és ez igaz sok ételre, én is azt szoktam használni, ha melegíteni kell.


Szóval nálam nincs semmi olyan funkciója a mikrónak, ahol szükség lenne rá.

márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!