Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik fa a legerősebb,...

Melyik fa a legerősebb, legszívósabb, legstrapabíróbb, ha ágyról van szó?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kialakítás sem mindegy, de nagy teherbírású kellene, és előbb az anyagot kell kiválasztani.
máj. 22. 10:37
 1/6 L.. István ***** válasza:
100%
Tölgyet mondanék.
máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Fenyő.
máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen keményfa jó, a teherbírást a szerkezet adja majd, nem az, hogy milyen keményfa.

Fenyő vagy akác nem jó, de tölgy, dió vagy más keményfa igen.

Ha extrém terhelést kell elbírnia akkor még érdemes fémmel kombinálni, az erősebb a fánál, a fa meg lehet burkolat rajta.

máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
máj. 22. 13:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A fémmel kombinálás tényleg hasznos. Nekem ágyam fából van, de a faanyag eléggé szét jött egy idő után. Gondolkoztam új ágyban, végül kivasaltuk az ágyat. A faanyagot megtámogattuk felülről laposvassal, alulról szögvassal, így minden terhelést a vas visel. Szögvassal megtámogatni kifejezetten jó ötlet, mivel annak tényleg elképesztő a teherbírása
máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bükk is jó.
máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!