Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A hetvenes-nyolcvanas években...

A hetvenes-nyolcvanas években miért volt divat a wc öblítőszelep?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy az akkor épült családi házakban nagyon elterjedt volt. Majd úgy a kilencvenes évek eleje óta újra a tartály a divat.
máj. 24. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem “divat” volt, hanem mind a kettő használatban volt.
máj. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azaz megfordítom: manapság már nem igen szokás újonnan ilyet csináltatni. Akkor miért volt szokás?
máj. 24. 12:09
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Mi anno azért cseréltük le gyerekkoromban, mert utáltuk, hogy mindig várni kellett, amíg feltölt a tartály, valamint régen, ha lehúztad, ürült az egész tartály, a szelepes megoldás víztakarékosabb ahhoz képest.
máj. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Kocsmába való a nyomógombos öblíő akkora zajt csap.
máj. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha vízkimaradás van akkor praktikusabb a tartály, kb ennyi különbség van szerintem. (5 éve szelep van nálunk, tartály nincs. Előtte meg azóta vendégségben tartályost használok, szóval mindkettővel van tapasztalat)
máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szerintem a takarékosság volt a fő ok, olcsóbb volt így a WC és víztakarékosabb is mint mindig elnyomni 1 teli tank vizet. Cserébe nem volt akkora lendülete, volt hogy megállt a cucc és hiába nyomata a vizet csak araszolt. A tartályból nagyobb lendülettel jön víz és levisz mindent.
máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja már nagyjából értem, emlékszem is már a régi magas wc tartályok minding leengeték az egész tartály tartalmát. Tehát a mai alsó és beépített tartályok szorították ki tulajdonképpen a víztakarékosságukkal, illetve azóta megjelent a magas szerelésű, de mégis víztakarékos Dömötör tartály is.
máj. 24. 20:11
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

-A régi tartályok viszonyleg sok vizzel müködtek.


-A sima öblitő szelepnek nagy cső méret és nagy nyomás kell hogy müködjőn. pl nem kellemes zuhanyozni ha lehuzzák.


-Az újjab tartályok egyesitik minda kettő előnyét.

máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
"höhö, nem tudja hogy kell használni a kagylókat" :D
máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi ez a vicc utolsó? Bár fiatal vagyok, lehet azért nem értem.
máj. 25. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!