Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Öblítőszelepes WC monoblokkos...

Öblítőszelepes WC monoblokkos tartályosra cserélése nagyon bonyolult?

Figyelt kérdés

Ezt-azt már megcsináltunk itthon pl. az öblítőszelepet is cseréltük, wc-t is, csapokat stb. de a szelep folyamatosan elhasználódik, az üzletben azt mondták, hogy ezek már ilyen szarok, ennyire vannak tervezve, ráadásul kva hangos (kicsi a lakás) a lehúzás és hosszadalmas is tud lenni, mire végre lemegy még csak a papír is... mikor mindenki alszik. Én úgy képzelem, hogy bontás nélkül a megfelelő csatlakozó a szelep helyére, és bekötöm csővel a tartályt aztán kész. Mondjuk a budi nem ugyanolyan lesz, az azért aggaszt, hogy mi van, ha a hátsó kifolyó nem a megfelelő magasságban van (hátsókifolyásos), mert azok az ültetőgumik nem valami változatos méretűek és volt velük gondunk már anno is, nagyon nehezen lehetett megoldani, hogy ne eresszen.


Ha kell hívok vizest, de elég sok gondunk volt a szakemberekkel, mióta megy ez a nagy építkezés/felújítási láz a kisebb munkákra valahogy egy se akar ideérni, csak ígérget.


2023. márc. 14. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam végig a kiírást, de egyszerűbb komplett klotyót cserélni öblítőtartállyal.


Ha alsókifolyású, akkor talán egyszerűbb, pláne, ha mélyöblítésűt favorizálod..


A szakember? Hát az a legnehezebb..ezért cseréltem magam..macerás volt, de sikerült.

2023. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha végig olvasod, akkor benne van minden, amit nem tudsz. Szerintem ez nem olyan hosszú, de azért köszi a választ. :)
2023. márc. 14. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

A tartály vízellátását kell megoldani első körben, a középen lévő eredeti öblítőszelep helyett egy másik vízkiállásra van szükség az új tartály egyik oldalánál. Ebbe egy sarokszelep jön, a tartállyal összekötni egy flexibilis csővel lehet.

A wc szennyvízkifolyó csonkjának közepe jó eséllyel 180 mm a padló szintjétől mérve, ilyen magasságban kellene lennie a wc-t a szennyvízstranggal összekötő ágnak. Ha 1-2 centivel lentebb van ez a csőközép, az még kijátszható excentrikus ültetőgumival. Ha magasabban van, az már nem szerencsés, hiszen felfelé nem folyik el olyan jól a "cucc". Vásárlás előtt egy mérőszalaggal érdemes megnézni a wc hátsó kifolyócsonkjának paramétereit.

2023. márc. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

14 cm a csonk közepe sajnos. Ezzel az első cserénél volt is gond, egy klotyót vissza is vittünk.

Azonkívül, hogy az eredeti szelep helye középről megfelelő hosszúságú flexicsővel a tartállyal összekötve hülyén néz ki, más hátránya lenne?

2023. márc. 14. 17:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőség a cserére, akkor érdemes élni vele.

A wc-t érdemes úgy elhelyezni, hogy a tartálya közvetlenül a fal elé kerül. Vagy max. 1-2 centi hézag marad köztük, és én abba a hézagba is tennék egy csík szivacsot. Valaki valamikor biztos hátra fog dőlni alkotás közben, és ekkor majd megtámasztja a fal, nem feszülnek meg a tömítőfelületek és a rögzítőcsavarok a csésze és a tartály között.

2023. márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ebből a szempontból nem zavarna be, a mostani szelep magasabban van, mint a tartály teteje lenne, kb. bármelyinél, ahogy néztem. Épp ezért majd burkolni is kellene, a hátfalon (szerencsére van egy rakás csempe megmaradva, így nem kell mindent szétverni, csak az érintett lapokat kicserélni) mert akkor ott marad a lyuk, ahhoz burkoló is kell, mert aki bevált közben meghalt... viszont, ha a "hülyén néz ki"-n kívül más gond nincs vele, ha fentről és középről tölti a flexi cső, akkor a budin túl lehetne esni, hogy ne legyen már ilyen zajos legalább.
2023. márc. 14. 19:55
 7/7 anonim ***** válasza:
A szelep helyére egy 3/4-1/2 átalakítót kell venni, alá feltenni a tartályt, ha a mostani wc csészével meg vagy elégedve, szerintem nem monoblokkosat érdemes venni, hanem egy sima alacsonyra szerelhetőt: [link]
2023. aug. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!