Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A rugós vagy a habszivacs...

A rugós vagy a habszivacs matrac jobb kényelem és egészség szempontjából?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 10:06
 1/5 anonim válasza:
61%

Ha kényelem kell, akkor rugós.

Ha egészség kell, akkor matrac.

Ebben nem lehet kompromisszumot kötni.

2010. dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
85%
Nekünk hideghab matracunk van, isteni kényelmes (mondjuk mi nem szeretjük a nagyon puhát) és egészséges is.
2010. dec. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez ma már azért nem ilyen egyszerű. :) Van hab+rugós, van hab+bambusz, többzónás, emlékező habos stb. Ágykeret rácsozása is sokat számít. Aztán vannak ortopéd matracok, gerincbántalmakkal küzdőknek spéci matracok.


Nézz szét itt: [link]

2010. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a szivacs. Világéletemben olyanon aludtam, csak egy éve van rugós matracunk. Az egy dolog, hogy fél év alatt kifeküdtük a rugókat (naná, hogy az én felemen), van egy, ami pont a bordőim nyomja, nem tudok kényelmesen feküdni és reggelre fáj a derekam.

Főleg hogy máshoz voltam szokva.

Szerintem mindenképp a szivacsmatrac a jó, és abból is a keményebb fajta.

2010. dec. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk kemény Demko Feder matracunk van, az üzletben vásárlás előtt egy számítógépes érzékelővel ellátott ágyba kellett feküdnünk és néhány kérdést is feltettek az alvási szokásainkról és így ajánlották ezt. Életem egyik legjobb döntése volt, 4 éve alszunk rajta. Kókusz és habszivacs van a huzat alatt több rétegben. Nem volt olcsó, de nagyon megérte. Nagyon szeretjük, nagyon mélyen, pihentetően tudunk aludni rajta mindketten. Jól szellőzik, nem áll belém rugó a fordulásnál. Viszont azóta, ha szállodában vagyunk, akkor mindketten hátfájással ébredünk, mert mindenhol túl puhának találjuk a matracot. Én legutóbb egy ilyen alkalommal leköltöztem a földre egy külföldi szállodában.
2010. dec. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!